Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W DĘBICY czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W DĘBICY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 6880)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W DĘBICY

📍 Dębica | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 6885)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W DĘBICY

📍 Dębica | Zdawalność: 98,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 53 56,1% 🏆 Me: 53% · σ: 19,2% · Mo: 38% 288 1 63 38,1% Me: 37% · σ: 18,1% · Mo: 22% 906 3
chemia poziom rozszerzony (M) 38 54,1% 🏆 Me: 48% · σ: 27,1% · Mo: 17% 201 1 33 25,5% Me: 18% · σ: 17,4% · Mo: 13% 877 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 9 39,9% 🏆 Me: 30% · σ: 26,4% · Mo: -% 433 1 5 34,4% Me: 37% · σ: 9,4% · Mo: -% 524 2
geografia poziom rozszerzony (M) 33 56,9% 🏆 Me: 58% · σ: 15,0% · Mo: 58% 373 1 50 39,8% Me: 38% · σ: 16,9% · Mo: 40% 1057 4
historia poziom rozszerzony (M) 8 73,6% 🏆 Me: 78% · σ: 25,1% · Mo: 100% 56 1 9 57,4% Me: 62% · σ: 20,3% · Mo: 77% 335 2
język angielski poziom podstawowy (M) 155 90,1% 🏆 Me: 95% · σ: 12,3% · Mo: 98% 513 1 224 82,4% Me: 90% · σ: 18,2% · Mo: 93% 1202 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 125 81,0% 🏆 Me: 87% · σ: 17,0% · Mo: 93% 436 1 197 67,6% Me: 73% · σ: 22,5% · Mo: 95% 1575 4
język angielski ustny (M) 155 86,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 879 2 224 81,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1458 4
język polski poziom podstawowy (M) 155 75,6% 🏆 Me: 78% · σ: 13,5% · Mo: 87% 109 1 225 62,5% Me: 62% · σ: 14,7% · Mo: 65% 1115 4
język polski poziom rozszerzony (M) 35 73,7% 🏆 Me: 74% · σ: 20,3% · Mo: 71% 75 1 71 49,4% Me: 46% · σ: 25,6% · Mo: 46% 705 3
język polski ustny (M) 155 74,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1218 3 225 78,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 808 2
matematyka poziom podstawowy (M) 155 80,5% 🏆 Me: 88% · σ: 18,2% · Mo: 98% 258 1 225 66,2% Me: 66% · σ: 19,0% · Mo: 54% 933 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 89 52,6% 🏆 Me: 52% · σ: 22,7% · Mo: 36% 267 1 30 35,6% Me: 35% · σ: 21,1% · Mo: 24% 764 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W DĘBICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,2%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W DĘBICY wypada lepiej w 12, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W DĘBICY w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W DĘBICY I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W DĘBICY Różnica
chemia 54,1% 25,5% 28,5 pkt proc.
język polski 73,7% 49,4% 24,4 pkt proc.
biologia 56,1% 38,1% 18,1 pkt proc.
geografia 56,9% 39,8% 17,1 pkt proc.
matematyka 52,6% 35,6% 17,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M), wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 33 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.