Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W DĘBICY czy TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Dębica | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 53 | 56,1% Me: 53% · σ: 19,2% · Mo: 38% | 288 | 1 | 17 | 16,4% Me: 13% · σ: 10,7% · Mo: 13% | 2096 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 33 | 56,9% Me: 58% · σ: 15,0% · Mo: 58% | 373 | 1 | 50 | 25,3% Me: 18% · σ: 16,6% · Mo: 12% | 2221 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 73,6% Me: 78% · σ: 25,1% · Mo: 100% | 56 | 1 | 5 | 24,4% Me: 22% · σ: 11,2% · Mo: -% | 1148 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 155 | 90,1% Me: 95% · σ: 12,3% · Mo: 98% | 513 | 1 | 158 | 67,1% Me: 72% · σ: 23,7% · Mo: 95% | 2821 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 125 | 81,0% Me: 87% · σ: 17,0% · Mo: 93% | 436 | 1 | 101 | 52,0% Me: 47% · σ: 24,9% · Mo: 22% | 3183 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 155 | 86,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 879 | 2 | 157 | 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2756 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 155 | 75,6% Me: 78% · σ: 13,5% · Mo: 87% | 109 | 1 | 158 | 52,2% Me: 52% · σ: 14,2% · Mo: 50% | 2425 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 35 | 73,7% Me: 74% · σ: 20,3% · Mo: 71% | 75 | 1 | 27 | 35,4% Me: 37% · σ: 23,8% · Mo: 0% | 1318 | 4 |
| język polski ustny (M) | 155 | 74,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1218 | 3 | 158 | 58,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3113 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 155 | 80,5% Me: 88% · σ: 18,2% · Mo: 98% | 258 | 1 | 158 | 52,5% Me: 52% · σ: 20,6% · Mo: 58% | 1898 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 89 | 52,6% Me: 52% · σ: 22,7% · Mo: 36% | 267 | 1 | 15 | 24,1% Me: 16% · σ: 18,2% · Mo: 10% | 1196 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W DĘBICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 84,8%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W DĘBICY wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W DĘBICY | TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 73,6% | 24,4% | 49,2 pkt proc. |
| biologia | 56,1% | 16,4% | 39,7 pkt proc. |
| język polski | 73,7% | 35,4% | 38,3 pkt proc. |
| geografia | 56,9% | 25,3% | 31,5 pkt proc. |
| język angielski | 81,0% | 52,0% | 29,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 49,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.