Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W PRUDNIKU vs TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 6853)

TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W PRUDNIKU

📍 Prudnik | Zdawalność: 84,6%

SZKOŁA B (RSPO: 6443)

TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU

📍 Prudnik | Zdawalność: 72%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 26 69,4% 🏆 Me: 69% · σ: 22,4% · Mo: 65% 2560 3 26 59% Me: 59% · σ: 28,0% · Mo: 90% 3593 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 23 46,4% Me: 50% · σ: 26,6% · Mo: 18% 3599 4 11 72,9% 🏆 Me: 78% · σ: 16,7% · Mo: 67% 1065 1
język angielski ustny (M) 26 66,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3272 3 26 63,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3649 4
język polski poziom podstawowy (M) 26 49,4% Me: 51% · σ: 16,0% · Mo: 35% 2784 4 26 53,9% 🏆 Me: 61% · σ: 19,9% · Mo: 45% 2182 3
język polski ustny (M) 26 68,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1829 4 25 77% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 914 3
matematyka poziom podstawowy (M) 26 41,8% Me: 42% · σ: 21,2% · Mo: 16% 2997 4 26 42,8% 🏆 Me: 37% · σ: 24,2% · Mo: 20% 2909 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W PRUDNIKU ma wyższą zdawalność ogólną (84,6% vs 72%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W PRUDNIKU wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W PRUDNIKU TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU Różnica
język angielski 46,4% 72,9% 26,5 pkt proc.
język angielski 69,4% 59% 10,4 pkt proc.
język polski 68,9% 77% 8,1 pkt proc.
język polski 49,4% 53,9% 4,5 pkt proc.
język angielski 66,8% 63,4% 3,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 23 osób w szkole A i 11 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.