Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W ZAMOŚCIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 68512)

I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU

📍 Zamość | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 2928)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W ZAMOŚCIU

📍 Zamość | Zdawalność: 99,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 44 66,4% 🏆 Me: 72% · σ: 18,6% · Mo: 75% 95 1 72 48,9% Me: 51,5% · σ: 22,8% · Mo: 65% 508 3
chemia poziom rozszerzony (M) 33 70,1% 🏆 Me: 75% · σ: 17,3% · Mo: 52% 35 1 50 35,7% Me: 28% · σ: 23,3% · Mo: 10% 638 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 20 64,2% 🏆 Me: 58,5% · σ: 18,1% · Mo: 53% 84 1 20 37,0% Me: 38% · σ: 21,7% · Mo: 20% 474 3
geografia poziom rozszerzony (M) 15 68,1% 🏆 Me: 68% · σ: 15,3% · Mo: -% 145 1 41 54,7% Me: 62% · σ: 25,2% · Mo: 72% 449 2
historia poziom rozszerzony (M) 6 84,3% 🏆 Me: 93% · σ: 20,5% · Mo: 93% 11 1 38 52,8% Me: 47,5% · σ: 24,7% · Mo: 30% 456 3
język angielski poziom podstawowy (M) 87 91,3% 🏆 Me: 95% · σ: 13,1% · Mo: 97% 408 3 215 84,8% Me: 93% · σ: 19,1% · Mo: 97% 966 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 73 85,3% 🏆 Me: 87% · σ: 12,3% · Mo: 87% 229 1 189 74,6% Me: 83% · σ: 22,1% · Mo: 95% 914 6
język angielski ustny (M) 87 99,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 6 1 215 87,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 732 7
język polski poziom podstawowy (M) 88 76,0% 🏆 Me: 77% · σ: 10,4% · Mo: 85% 103 1 217 66,2% Me: 68% · σ: 12,6% · Mo: 73% 734 4
język polski poziom rozszerzony (M) 13 67% 🏆 Me: 66% · σ: 11,0% · Mo: 63% 182 1 81 57,3% Me: 57% · σ: 23,8% · Mo: 29% 424 3
język polski ustny (M) 88 91,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 65 3 217 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 358 7
matematyka poziom podstawowy (M) 88 86,0% 🏆 Me: 94% · σ: 14,8% · Mo: 96% 114 2 217 75,4% Me: 78% · σ: 19,7% · Mo: 98% 440 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 48 80,5% 🏆 Me: 83% · σ: 14,1% · Mo: 94% 3 1 62 58,5% Me: 65% · σ: 25,9% · Mo: 72% 163 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 5 87,6% 🏆 Me: 92% · σ: 14,1% · Mo: 92% 3 1 9 56,9% Me: 70% · σ: 32,6% · Mo: -% 275 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,1%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU wypada lepiej w 14, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W ZAMOŚCIU w 0.

Największe różnice

Przedmiot I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W ZAMOŚCIU Różnica
chemia 70,1% 35,7% 34,4 pkt proc.
historia 84,3% 52,8% 31,5 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 87,6% 56,9% 30,7 pkt proc.
fizyka 64,2% 37,0% 27,2 pkt proc.
matematyka 80,5% 58,5% 22,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język hiszpański poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 50 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.