Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Jastrzębie-Zdrój | Zdawalność: 94,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 24 | 24% Me: 19% · σ: 13,1% · Mo: 12% | 1596 | 4 | 75 | 36,0% Me: 32% · σ: 18,4% · Mo: 15% | 990 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 11 | 17,7% Me: 17% · σ: 9,7% · Mo: 8% | 1059 | 4 | 11 | 41,3% Me: 40% · σ: 26,1% · Mo: 12% | 475 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 24 | 32,1% Me: 26,5% · σ: 17,9% · Mo: 15% | 1571 | 7 | 37 | 42,9% Me: 41% · σ: 19,8% · Mo: 33% | 898 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 71 | 76,4% Me: 85% · σ: 20,9% · Mo: 92% | 1782 | 6 | 177 | 84,0% Me: 92% · σ: 18,7% · Mo: 97% | 1060 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 58 | 62,9% Me: 65% · σ: 23,1% · Mo: 65% | 2044 | 6 | 80 | 69,8% Me: 76% · σ: 21,7% · Mo: 90% | 1354 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 71 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1529 | 4 | 177 | 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1765 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 73 | 49,1% Me: 50% · σ: 13,6% · Mo: 55% | 2828 | 7 | 179 | 58,7% Me: 58% · σ: 14,6% · Mo: 53% | 1547 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 14 | 39,4% Me: 38,5% · σ: 24,6% · Mo: 0% | 1142 | 2 | 54 | 38,5% Me: 35,5% · σ: 24,9% · Mo: 3% | 1197 | 3 |
| język polski ustny (M) | 73 | 59,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3040 | 9 | 177 | 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1669 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 73 | 56,4% Me: 54% · σ: 16,3% · Mo: 44% | 1566 | 6 | 179 | 58,5% Me: 58% · σ: 21,5% · Mo: 80% | 1406 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (97,3% vs 94,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 2, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA w 8.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 17,7% | 41,3% | 23,5 pkt proc. |
| biologia | 24% | 36,0% | 12,0 pkt proc. |
| język polski | 59,2% | 70,1% | 10,9 pkt proc. |
| geografia | 32,1% | 42,9% | 10,8 pkt proc. |
| język polski | 49,1% | 58,7% | 9,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 11 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.