Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA RODZIN KATOLICKICH ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ vs ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 4 IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO - TECHNIKUM CHEMICZNE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Chorzów | Zdawalność: 100%
📍 Chorzów | Zdawalność: 85,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 59,7% Me: 55% · σ: 14,2% · Mo: -% | 209 | 2 | 25 | 29% Me: 24% · σ: 15,4% · Mo: 18% | 1301 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 32 | 94,3% Me: 97% · σ: 6,5% · Mo: 98% | 184 | 2 | 42 | 65,8% Me: 68% · σ: 20,9% · Mo: 68% | 2964 | 15 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 30 | 84,7% Me: 91% · σ: 13,2% · Mo: 95% | 261 | 2 | 14 | 43,5% Me: 34% · σ: 23,4% · Mo: 33% | 3776 | 15 |
| język angielski ustny (M) | 32 | 93,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 247 | 2 | 41 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2665 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 32 | 65,6% Me: 66% · σ: 15,9% · Mo: 67% | 793 | 2 | 42 | 42,6% Me: 42,5% · σ: 16,9% · Mo: 48% | 3613 | 11 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 7 | 61,3% Me: 60% · σ: 13,3% · Mo: 54% | 301 | 2 | 5 | 50,2% Me: 34% · σ: 26,9% · Mo: 34% | 676 | 3 |
| język polski ustny (M) | 32 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 622 | 2 | 41 | 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1530 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 32 | 84,9% Me: 88% · σ: 10,6% · Mo: 90% | 134 | 2 | 42 | 46,2% Me: 50% · σ: 19,2% · Mo: 56% | 2522 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA RODZIN KATOLICKICH ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 85,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA RODZIN KATOLICKICH ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ wypada lepiej w 8, a ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 4 IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO - TECHNIKUM CHEMICZNE w 0.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA RODZIN KATOLICKICH ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ | ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 4 IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO - TECHNIKUM CHEMICZNE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 84,7% | 43,5% | 41,2 pkt proc. |
| matematyka | 84,9% | 46,2% | 38,7 pkt proc. |
| biologia | 59,7% | 29% | 30,7 pkt proc. |
| język angielski | 94,3% | 65,8% | 28,6 pkt proc. |
| język polski | 65,6% | 42,6% | 23,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 30 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.