Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. OSWALDA BALZERA W ZAKOPANEM vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZAKOPANEM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zakopane | Zdawalność: 98,5%
📍 Zakopane | Zdawalność: 92,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 34 | 42,5% Me: 37,5% · σ: 18,3% · Mo: 33% | 741 | 1 | 13 | 25,6% Me: 23% · σ: 16,4% · Mo: 15% | 1487 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 31 | 38,2% Me: 33% · σ: 15,9% · Mo: 30% | 1152 | 1 | 30 | 28,7% Me: 25% · σ: 13,4% · Mo: 15% | 1858 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 133 | 89,4% Me: 93% · σ: 13,0% · Mo: 98% | 575 | 1 | 39 | 69,0% Me: 73% · σ: 22,0% · Mo: 73% | 2599 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 113 | 75,6% Me: 82% · σ: 18,3% · Mo: 83% | 816 | 1 | 25 | 59,4% Me: 63% · σ: 22,0% · Mo: 40% | 2418 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 133 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1295 | 2 | 39 | 70,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2776 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 133 | 69,7% Me: 70% · σ: 12,3% · Mo: 58% | 448 | 1 | 39 | 65,3% Me: 65% · σ: 10,8% · Mo: 60% | 814 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 49 | 74,1% Me: 80% · σ: 21,5% · Mo: 71% | 70 | 1 | 16 | 24% Me: 17% · σ: 24,4% · Mo: 0% | 1759 | 5 |
| język polski ustny (M) | 133 | 64,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2328 | 3 | 39 | 55,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3438 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 133 | 73,1% Me: 74% · σ: 17,6% · Mo: 96% | 548 | 1 | 39 | 54,9% Me: 54% · σ: 19,0% · Mo: 32% | 1671 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. OSWALDA BALZERA W ZAKOPANEM ma wyższą zdawalność ogólną (98,5% vs 92,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. OSWALDA BALZERA W ZAKOPANEM wypada lepiej w 9, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZAKOPANEM w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. OSWALDA BALZERA W ZAKOPANEM | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZAKOPANEM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 74,1% | 24% | 50,1 pkt proc. |
| język angielski | 89,4% | 69,0% | 20,4 pkt proc. |
| matematyka | 73,1% | 54,9% | 18,1 pkt proc. |
| biologia | 42,5% | 25,6% | 16,9 pkt proc. |
| język angielski | 75,6% | 59,4% | 16,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 50,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 49 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.