Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 1 i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 33,1% Me: 32% · σ: 14,5% · Mo: 20% | 1485 | 6 | 24 | 32,1% Me: 26,5% · σ: 17,9% · Mo: 15% | 1571 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 103 | 77,9% Me: 85% · σ: 20,9% · Mo: 95% | 1634 | 5 | 71 | 76,4% Me: 85% · σ: 20,9% · Mo: 92% | 1782 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 80 | 63,7% Me: 67% · σ: 24,1% · Mo: 87% | 1986 | 5 | 58 | 62,9% Me: 65% · σ: 23,1% · Mo: 65% | 2044 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 103 | 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1989 | 6 | 71 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1529 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 104 | 53,0% Me: 55% · σ: 13,2% · Mo: 58% | 2309 | 6 | 73 | 49,1% Me: 50% · σ: 13,6% · Mo: 55% | 2828 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 9 | 44,6% Me: 46% · σ: 24,6% · Mo: 46% | 915 | 1 | 14 | 39,4% Me: 38,5% · σ: 24,6% · Mo: 0% | 1142 | 2 |
| język polski ustny (M) | 104 | 63,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2411 | 6 | 73 | 59,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3040 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 104 | 55,3% Me: 53% · σ: 19,3% · Mo: 48% | 1645 | 7 | 73 | 56,4% Me: 54% · σ: 16,3% · Mo: 44% | 1566 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (97,3% vs 92,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 wypada lepiej w 6, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 44,6% | 39,4% | 5,1 pkt proc. |
| język polski | 63,9% | 59,2% | 4,8 pkt proc. |
| język polski | 53,0% | 49,1% | 3,9 pkt proc. |
| język angielski | 76,9% | 80,4% | 3,5 pkt proc. |
| język angielski | 77,9% | 76,4% | 1,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 5,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 14 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.