Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM i TECHNIKUM NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 22% Me: 16% · σ: 15,9% · Mo: 12% | 1704 | 4 | 12 | 17,5% Me: 13% · σ: 10,0% · Mo: 13% | 2020 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 15 | 26,7% Me: 27% · σ: 9,7% · Mo: 12% | 2073 | 5 | 18 | 27,4% Me: 24% · σ: 13,2% · Mo: 18% | 1991 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 101 | 77,6% Me: 85% · σ: 20,2% · Mo: 97% | 1661 | 4 | 51 | 69,1% Me: 78% · σ: 24,7% · Mo: 90% | 2588 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 85 | 62,2% Me: 67% · σ: 25,1% · Mo: 88% | 2106 | 5 | 34 | 64,1% Me: 66,5% · σ: 20,5% · Mo: 85% | 1940 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 100 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1564 | 3 | 51 | 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2836 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 102 | 57,0% Me: 57% · σ: 13,4% · Mo: 57% | 1792 | 3 | 51 | 54,3% Me: 53% · σ: 10,7% · Mo: 50% | 2119 | 4 |
| język polski ustny (M) | 101 | 63,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2467 | 3 | 51 | 57,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3252 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 102 | 52,6% Me: 52% · σ: 19,5% · Mo: 40% | 1887 | 4 | 51 | 48,8% Me: 46% · σ: 17,9% · Mo: 38% | 2254 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ma wyższą zdawalność ogólną (97,0% vs 88,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM | TECHNIKUM NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 80,2% | 70,3% | 9,8 pkt proc. |
| język angielski | 77,6% | 69,1% | 8,5 pkt proc. |
| język polski | 63,5% | 57,3% | 6,2 pkt proc. |
| biologia | 22% | 17,5% | 4,5 pkt proc. |
| matematyka | 52,6% | 48,8% | 3,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 100 osób w szkole A i 51 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.