Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 3 IM. RTM.WITOLDA PILECKIEGO W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM czy TECHNIKUM NR 1 IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 65144)

TECHNIKUM NR 3 IM. RTM.WITOLDA PILECKIEGO W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

📍 Wodzisław Śląski | Zdawalność: 98,3%

SZKOŁA B (RSPO: 43452)

TECHNIKUM NR 1 IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

📍 Wodzisław Śląski | Zdawalność: 74,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 120 81,2% 🏆 Me: 88% · σ: 18,2% · Mo: 93% 1318 4 100 64,7% Me: 68% · σ: 24,9% · Mo: 45% 3065 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 93 73,1% 🏆 Me: 78% · σ: 20,8% · Mo: 97% 1048 3 78 45,2% Me: 42% · σ: 28,5% · Mo: 13% 3673 8
język angielski ustny (M) 119 79,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1685 4 99 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2803 7
język polski poziom podstawowy (M) 120 64,9% 🏆 Me: 67% · σ: 12,2% · Mo: 68% 858 4 100 47,0% Me: 45% · σ: 15,5% · Mo: 38% 3115 7
język polski ustny (M) 120 63,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2524 4 99 59,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2978 7
matematyka poziom podstawowy (M) 120 65,2% 🏆 Me: 65% · σ: 20,9% · Mo: 44% 989 2 100 43,8% Me: 42% · σ: 20,6% · Mo: 58% 2795 8
matematyka poziom rozszerzony (M) 60 22,4% 🏆 Me: 12% · σ: 23,3% · Mo: 2% 1259 3 24 5,3% Me: 3% · σ: 7,4% · Mo: 0% 2232 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 3 IM. RTM.WITOLDA PILECKIEGO W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (98,3% vs 74,7%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 IM. RTM.WITOLDA PILECKIEGO W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 3 IM. RTM.WITOLDA PILECKIEGO W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM TECHNIKUM NR 1 IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM Różnica
język angielski 73,1% 45,2% 27,9 pkt proc.
matematyka 65,2% 43,8% 21,5 pkt proc.
język polski 64,9% 47,0% 17,9 pkt proc.
matematyka 22,4% 5,3% 17,1 pkt proc.
język angielski 81,2% 64,7% 16,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 23,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 93 osób w szkole A i 78 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.