Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU vs SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PRZEMYŚLU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 6491)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 6627)

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 92,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 66 54,4% 🏆 Me: 57% · σ: 19,0% · Mo: 65% 332 1 10 27,3% Me: 25% · σ: 10,6% · Mo: -% 1388 3
chemia poziom rozszerzony (M) 52 48,9% 🏆 Me: 50% · σ: 22,5% · Mo: 50% 293 1 11 12,1% Me: 8% · σ: 10,1% · Mo: 8% 1163 3
geografia poziom rozszerzony (M) 36 49,2% 🏆 Me: 47,5% · σ: 20,4% · Mo: 73% 632 1 6 26,8% Me: 20% · σ: 14,9% · Mo: 20% 2067 5
historia poziom rozszerzony (M) 23 54,4% Me: 50% · σ: 27,5% · Mo: 100% 421 2 5 56,4% 🏆 Me: 62% · σ: 28,1% · Mo: -% 362 1
język angielski poziom podstawowy (M) 224 87,5% 🏆 Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 98% 747 1 26 63,5% Me: 64% · σ: 20,5% · Mo: 43% 3188 13
język angielski poziom rozszerzony (M) 187 76,3% 🏆 Me: 83% · σ: 19,2% · Mo: 93% 770 2 20 47,4% Me: 43,5% · σ: 23,8% · Mo: 18% 3535 12
język angielski ustny (M) 224 91,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 390 2 26 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2533 10
język polski poziom podstawowy (M) 228 65,3% 🏆 Me: 65% · σ: 13,4% · Mo: 60% 821 1 26 57,2% Me: 54% · σ: 12,2% · Mo: 43% 1767 6
język polski poziom rozszerzony (M) 59 49,6% 🏆 Me: 49% · σ: 31,2% · Mo: 3% 695 1 5 39% Me: 40% · σ: 29,0% · Mo: -% 1168 3
język polski ustny (M) 228 86,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 226 1 26 75,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1100 8
matematyka poziom podstawowy (M) 228 73,2% 🏆 Me: 74% · σ: 20,0% · Mo: 96% 541 2 26 50,8% Me: 54% · σ: 20,0% · Mo: 28% 2063 12
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 25 39,8% 🏆 Me: 38% · σ: 19,5% · Mo: 44% 563 1 6 37,3% Me: 33% · σ: 15,0% · Mo: -% 610 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,3%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU wypada lepiej w 11, a SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PRZEMYŚLU w 1.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PRZEMYŚLU Różnica
chemia 48,9% 12,1% 36,8 pkt proc.
język angielski 76,3% 47,4% 28,9 pkt proc.
biologia 54,4% 27,3% 27,1 pkt proc.
język angielski 87,5% 63,5% 24,0 pkt proc.
matematyka 73,2% 50,8% 22,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 52 osób w szkole A i 11 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.