Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Przemyśl | Zdawalność: 100%
📍 Przemyśl | Zdawalność: 98,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 66 | 54,4% Me: 57% · σ: 19,0% · Mo: 65% | 332 | 1 | 68 | 49,8% Me: 49% · σ: 18,5% · Mo: 55% | 479 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 52 | 48,9% Me: 50% · σ: 22,5% · Mo: 50% | 293 | 1 | 44 | 38,9% Me: 33,5% · σ: 26,1% · Mo: 32% | 547 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 33 | 55,8% Me: 65% · σ: 27,1% · Mo: 48% | 190 | 1 | 29 | 54,9% Me: 52% · σ: 22,4% · Mo: 27% | 204 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 49,2% Me: 47,5% · σ: 20,4% · Mo: 73% | 632 | 1 | 37 | 44,8% Me: 40% · σ: 24,4% · Mo: 77% | 814 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 23 | 54,4% Me: 50% · σ: 27,5% · Mo: 100% | 421 | 2 | 8 | 48% Me: 47% · σ: 12,6% · Mo: 52% | 599 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 224 | 87,5% Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 98% | 747 | 1 | 204 | 86,6% Me: 93% · σ: 15,4% · Mo: 95% | 826 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 187 | 76,3% Me: 83% · σ: 19,2% · Mo: 93% | 770 | 2 | 190 | 76,6% Me: 83% · σ: 19,5% · Mo: 95% | 743 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 224 | 91,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 390 | 2 | 204 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 428 | 3 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 9 | 37,3% Me: 35% · σ: 22,9% · Mo: -% | 126 | 2 | 10 | 75,2% Me: 79% · σ: 17,4% · Mo: -% | 40 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 228 | 65,3% Me: 65% · σ: 13,4% · Mo: 60% | 821 | 1 | 208 | 62,4% Me: 63% · σ: 13,3% · Mo: 72% | 1126 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 59 | 49,6% Me: 49% · σ: 31,2% · Mo: 3% | 695 | 1 | 80 | 41,7% Me: 47,5% · σ: 27,0% · Mo: 3% | 1038 | 2 |
| język polski ustny (M) | 228 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 226 | 1 | 208 | 81,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 528 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 228 | 73,2% Me: 74% · σ: 20,0% · Mo: 96% | 541 | 2 | 208 | 73,0% Me: 76% · σ: 20,5% · Mo: 98% | 553 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 119 | 42,9% Me: 38% · σ: 26,8% · Mo: 14% | 537 | 2 | 70 | 57,1% Me: 64% · σ: 23,4% · Mo: 66% | 191 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 25 | 39,8% Me: 38% · σ: 19,5% · Mo: 44% | 563 | 1 | 16 | 30,4% Me: 29% · σ: 14,0% · Mo: 20% | 755 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,1%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU wypada lepiej w 12, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU w 3.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język niemiecki | 37,3% | 75,2% | 37,9 pkt proc. |
| matematyka | 42,9% | 57,1% | 14,2 pkt proc. |
| chemia | 48,9% | 38,9% | 10,0 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 39,8% | 30,4% | 9,4 pkt proc. |
| język polski | 49,6% | 41,7% | 7,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 37,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 10 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.