Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU czy OGÓLNOKSZTAŁCACA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W PRZEMYŚLU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 6491)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 103665)

OGÓLNOKSZTAŁCACA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 224 87,5% 🏆 Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 98% 747 1 24 84% Me: 91% · σ: 16,8% · Mo: 92% 1055 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 187 76,3% 🏆 Me: 83% · σ: 19,2% · Mo: 93% 770 2 20 76,1% Me: 85% · σ: 20,2% · Mo: 93% 777 3
język angielski ustny (M) 224 91,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 390 2 24 91,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 435 4
język polski poziom podstawowy (M) 228 65,3% 🏆 Me: 65% · σ: 13,4% · Mo: 60% 821 1 24 58% Me: 58% · σ: 14,1% · Mo: 48% 1637 5
język polski poziom rozszerzony (M) 59 49,6% 🏆 Me: 49% · σ: 31,2% · Mo: 3% 695 1 5 31% Me: 26% · σ: 20,0% · Mo: -% 1493 5
język polski ustny (M) 228 86,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 226 1 24 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 626 3
matematyka poziom podstawowy (M) 228 73,2% 🏆 Me: 74% · σ: 20,0% · Mo: 96% 541 2 24 68,4% Me: 73% · σ: 20,0% · Mo: 80% 803 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 119 42,9% 🏆 Me: 38% · σ: 26,8% · Mo: 14% 537 2 12 25,7% Me: 23% · σ: 18,1% · Mo: -% 1127 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU wypada lepiej w 8, a OGÓLNOKSZTAŁCACA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W PRZEMYŚLU w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU OGÓLNOKSZTAŁCACA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W PRZEMYŚLU Różnica
język polski 49,6% 31% 18,6 pkt proc.
matematyka 42,9% 25,7% 17,2 pkt proc.
język polski 65,3% 58% 7,3 pkt proc.
język polski 86,4% 80,5% 6,0 pkt proc.
matematyka 73,2% 68,4% 4,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 59 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.