Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU vs TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 6490)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 98,1%

SZKOŁA B (RSPO: 9428)

TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 94,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 37 44,8% 🏆 Me: 40% · σ: 24,4% · Mo: 77% 814 2 10 26,7% Me: 26,5% · σ: 13,8% · Mo: -% 2076 6
język angielski poziom podstawowy (M) 204 86,6% 🏆 Me: 93% · σ: 15,4% · Mo: 95% 826 2 75 73,0% Me: 80% · σ: 23,2% · Mo: 97% 2174 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 190 76,6% 🏆 Me: 83% · σ: 19,5% · Mo: 95% 743 1 52 69,3% Me: 75% · σ: 21,2% · Mo: 90% 1414 5
język angielski ustny (M) 204 91,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 428 3 75 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2069 6
język polski poziom podstawowy (M) 208 62,4% 🏆 Me: 63% · σ: 13,3% · Mo: 72% 1126 3 75 54,2% Me: 57% · σ: 13,2% · Mo: 43% 2138 10
język polski ustny (M) 208 81,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 528 2 75 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 760 5
matematyka poziom podstawowy (M) 208 73,0% 🏆 Me: 76% · σ: 20,5% · Mo: 98% 553 3 75 59,9% Me: 58% · σ: 20,7% · Mo: 60% 1295 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 70 57,1% 🏆 Me: 64% · σ: 23,4% · Mo: 66% 191 1 20 29,7% Me: 25% · σ: 20,6% · Mo: 20% 981 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU ma wyższą zdawalność ogólną (98,1% vs 94,7%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU Różnica
matematyka 57,1% 29,7% 27,4 pkt proc.
geografia 44,8% 26,7% 18,1 pkt proc.
język angielski 91,1% 76,4% 14,7 pkt proc.
język angielski 86,6% 73,0% 13,6 pkt proc.
matematyka 73,0% 59,9% 13,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 70 osób w szkole A i 20 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.