Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU vs TECHNIKUM NR 2 W PRZEMYŚLU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Przemyśl | Zdawalność: 98,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 37 | 44,8% Me: 40% · σ: 24,4% · Mo: 77% | 814 | 2 | 8 | 44,6% Me: 47% · σ: 16,2% · Mo: 47% | 825 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 204 | 86,6% Me: 93% · σ: 15,4% · Mo: 95% | 826 | 2 | 55 | 68,2% Me: 70% · σ: 24,6% · Mo: 70% | 2698 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 190 | 76,6% Me: 83% · σ: 19,5% · Mo: 95% | 743 | 1 | 29 | 66,8% Me: 73% · σ: 24,4% · Mo: 53% | 1659 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 204 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 428 | 3 | 55 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2466 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 208 | 62,4% Me: 63% · σ: 13,3% · Mo: 72% | 1126 | 3 | 56 | 55,9% Me: 54% · σ: 14,0% · Mo: 52% | 1932 | 8 |
| język polski ustny (M) | 208 | 81,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 528 | 2 | 56 | 63,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2446 | 13 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 208 | 73,0% Me: 76% · σ: 20,5% · Mo: 98% | 553 | 3 | 56 | 65,4% Me: 68% · σ: 19,8% · Mo: 68% | 982 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 70 | 57,1% Me: 64% · σ: 23,4% · Mo: 66% | 191 | 1 | 13 | 26,5% Me: 16% · σ: 22,4% · Mo: 14% | 1102 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU ma wyższą zdawalność ogólną (98,1% vs 94,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 W PRZEMYŚLU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU | TECHNIKUM NR 2 W PRZEMYŚLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 57,1% | 26,5% | 30,6 pkt proc. |
| język angielski | 86,6% | 68,2% | 18,4 pkt proc. |
| język polski | 81,5% | 63,7% | 17,9 pkt proc. |
| język angielski | 91,1% | 73,2% | 17,8 pkt proc. |
| język angielski | 76,6% | 66,8% | 9,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 70 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.