Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU i SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PRZEMYŚLU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 6490)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 98,1%

SZKOŁA B (RSPO: 6627)

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 92,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 68 49,8% 🏆 Me: 49% · σ: 18,5% · Mo: 55% 479 2 10 27,3% Me: 25% · σ: 10,6% · Mo: -% 1388 3
chemia poziom rozszerzony (M) 44 38,9% 🏆 Me: 33,5% · σ: 26,1% · Mo: 32% 547 2 11 12,1% Me: 8% · σ: 10,1% · Mo: 8% 1163 3
geografia poziom rozszerzony (M) 37 44,8% 🏆 Me: 40% · σ: 24,4% · Mo: 77% 814 2 6 26,8% Me: 20% · σ: 14,9% · Mo: 20% 2067 5
historia poziom rozszerzony (M) 8 48% Me: 47% · σ: 12,6% · Mo: 52% 599 3 5 56,4% 🏆 Me: 62% · σ: 28,1% · Mo: -% 362 1
język angielski poziom podstawowy (M) 204 86,6% 🏆 Me: 93% · σ: 15,4% · Mo: 95% 826 2 26 63,5% Me: 64% · σ: 20,5% · Mo: 43% 3188 13
język angielski poziom rozszerzony (M) 190 76,6% 🏆 Me: 83% · σ: 19,5% · Mo: 95% 743 1 20 47,4% Me: 43,5% · σ: 23,8% · Mo: 18% 3535 12
język angielski ustny (M) 204 91,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 428 3 26 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2533 10
język polski poziom podstawowy (M) 208 62,4% 🏆 Me: 63% · σ: 13,3% · Mo: 72% 1126 3 26 57,2% Me: 54% · σ: 12,2% · Mo: 43% 1767 6
język polski poziom rozszerzony (M) 80 41,7% 🏆 Me: 47,5% · σ: 27,0% · Mo: 3% 1038 2 5 39% Me: 40% · σ: 29,0% · Mo: -% 1168 3
język polski ustny (M) 208 81,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 528 2 26 75,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1100 8
matematyka poziom podstawowy (M) 208 73,0% 🏆 Me: 76% · σ: 20,5% · Mo: 98% 553 3 26 50,8% Me: 54% · σ: 20,0% · Mo: 28% 2063 12
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 16 30,4% Me: 29% · σ: 14,0% · Mo: 20% 755 3 6 37,3% 🏆 Me: 33% · σ: 15,0% · Mo: -% 610 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU ma wyższą zdawalność ogólną (98,1% vs 92,3%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU wypada lepiej w 10, a SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PRZEMYŚLU w 2.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. KAZIMIERZA MORAWSKIEGO W PRZEMYŚLU SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PRZEMYŚLU Różnica
język angielski 76,6% 47,4% 29,2 pkt proc.
chemia 38,9% 12,1% 26,8 pkt proc.
język angielski 86,6% 63,5% 23,1 pkt proc.
biologia 49,8% 27,3% 22,5 pkt proc.
matematyka 73,0% 50,8% 22,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), język niemiecki poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 190 osób w szkole A i 20 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.