Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "SPLOT" Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KARSKIEGO W NOWYM SĄCZU i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W NOWYM SĄCZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 100%
📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 15 | 53% Me: 58% · σ: 16,9% · Mo: 28% | 380 | 3 | 70 | 52,3% Me: 53% · σ: 20,3% · Mo: 23% | 398 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 10 | 45,6% Me: 51% · σ: 27,3% · Mo: -% | 369 | 4 | 43 | 44,2% Me: 43% · σ: 22,9% · Mo: 32% | 402 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 62,3% Me: 60% · σ: 16,6% · Mo: 60% | 239 | 2 | 41 | 63,5% Me: 65% · σ: 15,7% · Mo: 72% | 222 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 78% Me: 87% · σ: 19,2% · Mo: -% | 31 | 1 | 14 | 41,4% Me: 35% · σ: 25,6% · Mo: 15% | 782 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 45 | 92,8% Me: 95% · σ: 7,6% · Mo: 97% | 288 | 3 | 220 | 88,5% Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 98% | 654 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 41 | 82,4% Me: 88% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 360 | 4 | 173 | 78,5% Me: 85% · σ: 17,6% · Mo: 90% | 620 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 45 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 259 | 2 | 220 | 90,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 522 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 45 | 76,7% Me: 77% · σ: 11,7% · Mo: 67% | 84 | 2 | 220 | 75,1% Me: 77% · σ: 12,8% · Mo: 73% | 129 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 14 | 80,1% Me: 77% · σ: 15,8% · Mo: 100% | 25 | 2 | 66 | 73,6% Me: 78,5% · σ: 19,8% · Mo: 83% | 76 | 4 |
| język polski ustny (M) | 45 | 93,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 38 | 3 | 220 | 95,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 19 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 45 | 80,3% Me: 86% · σ: 17,7% · Mo: 100% | 261 | 4 | 220 | 80% Me: 84% · σ: 15,6% · Mo: 98% | 270 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 53,7% Me: 53% · σ: 25,3% · Mo: 50% | 241 | 2 | 93 | 50,5% Me: 50% · σ: 21,1% · Mo: 42% | 319 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "SPLOT" Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KARSKIEGO W NOWYM SĄCZU wypada lepiej w 10, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W NOWYM SĄCZU w 2.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "SPLOT" Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KARSKIEGO W NOWYM SĄCZU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W NOWYM SĄCZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 78% | 41,4% | 36,6 pkt proc. |
| język polski | 80,1% | 73,6% | 6,5 pkt proc. |
| język angielski | 92,8% | 88,5% | 4,3 pkt proc. |
| język angielski | 82,4% | 78,5% | 3,9 pkt proc. |
| język angielski | 93,5% | 90,1% | 3,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.