Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE vs TECHNIKUM NR 3 W JAŚLE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 64868)

TECHNIKUM NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE

📍 Jasło | Zdawalność: 96,3%

SZKOŁA B (RSPO: 87649)

TECHNIKUM NR 3 W JAŚLE

📍 Jasło | Zdawalność: 71,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 67 35,2% 🏆 Me: 30% · σ: 16,4% · Mo: 27% 1325 4 22 27,2% Me: 22% · σ: 13,0% · Mo: 12% 2025 7
język angielski poziom podstawowy (M) 109 79,0% 🏆 Me: 87% · σ: 18,7% · Mo: 90% 1521 4 88 60,0% Me: 61% · σ: 26,2% · Mo: 88% 3519 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 93 65,9% 🏆 Me: 70% · σ: 22,6% · Mo: 65% 1756 5 50 45,7% Me: 41% · σ: 26,6% · Mo: 20% 3644 8
język angielski ustny (M) 109 90,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 472 3 88 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2465 6
język polski poziom podstawowy (M) 109 58,8% 🏆 Me: 58% · σ: 12,7% · Mo: 55% 1538 4 88 57,0% Me: 57,5% · σ: 19,0% · Mo: 48% 1788 5
język polski poziom rozszerzony (M) 12 32,5% 🏆 Me: 26% · σ: 24,2% · Mo: 3% 1440 3 5 20,4% Me: 31% · σ: 15,6% · Mo: 31% 1870 4
język polski ustny (M) 109 79,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 674 4 88 60,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2874 8
matematyka poziom podstawowy (M) 109 66,1% 🏆 Me: 66% · σ: 17,9% · Mo: 74% 942 4 88 40,5% Me: 40% · σ: 18,8% · Mo: 24% 3118 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 32 27,1% 🏆 Me: 23% · σ: 21,2% · Mo: 0% 1083 4 6 12,7% Me: 6% · σ: 18,0% · Mo: 2% 1823 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE ma wyższą zdawalność ogólną (96,3% vs 71,6%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 3 W JAŚLE w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE TECHNIKUM NR 3 W JAŚLE Różnica
matematyka 66,1% 40,5% 25,5 pkt proc.
język angielski 65,9% 45,7% 20,3 pkt proc.
język polski 79,8% 60,4% 19,4 pkt proc.
język angielski 79,0% 60,0% 19,0 pkt proc.
język angielski 90,7% 73,2% 17,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), chemia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 24,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 109 osób w szkole A i 88 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.