Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE vs TECHNIKUM NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jasło | Zdawalność: 100%
📍 Jasło | Zdawalność: 96,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 5 | 50,2% Me: 37% · σ: 22,4% · Mo: -% | 604 | 2 | 67 | 35,2% Me: 30% · σ: 16,4% · Mo: 27% | 1325 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 36 | 94,1% Me: 97% · σ: 8,4% · Mo: 100% | 209 | 1 | 109 | 79,0% Me: 87% · σ: 18,7% · Mo: 90% | 1521 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 21 | 82% Me: 88% · σ: 15,2% · Mo: 95% | 377 | 1 | 93 | 65,9% Me: 70% · σ: 22,6% · Mo: 65% | 1756 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 36 | 97,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 44 | 1 | 109 | 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 472 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 36 | 75,6% Me: 77% · σ: 10,0% · Mo: 78% | 112 | 1 | 109 | 58,8% Me: 58% · σ: 12,7% · Mo: 55% | 1538 | 4 |
| język polski ustny (M) | 36 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 34 | 1 | 109 | 79,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 674 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 36 | 94,4% Me: 96% · σ: 6,0% · Mo: 100% | 10 | 1 | 109 | 66,1% Me: 66% · σ: 17,9% · Mo: 74% | 942 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 60% Me: 64% · σ: 25,2% · Mo: 92% | 135 | 1 | 32 | 27,1% Me: 23% · σ: 21,2% · Mo: 0% | 1083 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE w 0.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE | TECHNIKUM NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 60% | 27,1% | 32,9 pkt proc. |
| matematyka | 94,4% | 66,1% | 28,4 pkt proc. |
| język polski | 75,6% | 58,8% | 16,8 pkt proc. |
| język angielski | 82% | 65,9% | 16,1 pkt proc. |
| język angielski | 94,1% | 79,0% | 15,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 32 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.