Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA STANISŁAWA LESZCZYŃSKIEGO W JAŚLE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jasło | Zdawalność: 100%
📍 Jasło | Zdawalność: 98,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 5 | 50,2% Me: 37% · σ: 22,4% · Mo: -% | 604 | 2 | 36 | 55,2% Me: 51,5% · σ: 17,8% · Mo: 45% | 435 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 36 | 94,1% Me: 97% · σ: 8,4% · Mo: 100% | 209 | 1 | 171 | 91,2% Me: 95% · σ: 10,8% · Mo: 98% | 423 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 21 | 82% Me: 88% · σ: 15,2% · Mo: 95% | 377 | 1 | 152 | 80,9% Me: 87% · σ: 16,8% · Mo: 95% | 445 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 36 | 97,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 44 | 1 | 171 | 89,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 578 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 36 | 75,6% Me: 77% · σ: 10,0% · Mo: 78% | 112 | 1 | 171 | 71,1% Me: 72% · σ: 13,0% · Mo: 73% | 326 | 2 |
| język polski ustny (M) | 36 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 34 | 1 | 171 | 81,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 544 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 36 | 94,4% Me: 96% · σ: 6,0% · Mo: 100% | 10 | 1 | 171 | 74,8% Me: 80% · σ: 21,6% · Mo: 98% | 471 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 60% Me: 64% · σ: 25,2% · Mo: 92% | 135 | 1 | 67 | 54,9% Me: 54% · σ: 24,4% · Mo: 50% | 222 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE wypada lepiej w 7, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA STANISŁAWA LESZCZYŃSKIEGO W JAŚLE w 1.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA STANISŁAWA LESZCZYŃSKIEGO W JAŚLE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 94,4% | 74,8% | 19,6 pkt proc. |
| język polski | 93,4% | 81,4% | 12,0 pkt proc. |
| język angielski | 97,8% | 89,4% | 8,4 pkt proc. |
| matematyka | 60% | 54,9% | 5,1 pkt proc. |
| geografia | 50,2% | 55,2% | 5,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 36 osób w szkole A i 171 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.