Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PPŁK JÓZEFA MODRZEJEWSKIEGO W JAŚLE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Jasło | Zdawalność: 100%
📍 Jasło | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 5 | 50,2% Me: 37% · σ: 22,4% · Mo: -% | 604 | 2 | 44 | 47,1% Me: 41,5% · σ: 20,9% · Mo: 37% | 708 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 36 | 94,1% Me: 97% · σ: 8,4% · Mo: 100% | 209 | 1 | 136 | 88,1% Me: 92% · σ: 10,9% · Mo: 95% | 692 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 21 | 82% Me: 88% · σ: 15,2% · Mo: 95% | 377 | 1 | 127 | 74,0% Me: 75% · σ: 18,8% · Mo: 65% | 965 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 36 | 97,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 44 | 1 | 136 | 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 71 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 36 | 75,6% Me: 77% · σ: 10,0% · Mo: 78% | 112 | 1 | 136 | 70,0% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 63% | 425 | 3 |
| język polski ustny (M) | 36 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 34 | 1 | 136 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 127 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 36 | 94,4% Me: 96% · σ: 6,0% · Mo: 100% | 10 | 1 | 136 | 71,0% Me: 74% · σ: 19,0% · Mo: 92% | 674 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 60% Me: 64% · σ: 25,2% · Mo: 92% | 135 | 1 | 47 | 44,9% Me: 44% · σ: 21,0% · Mo: 20% | 472 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE wypada lepiej w 8, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PPŁK JÓZEFA MODRZEJEWSKIEGO W JAŚLE w 0.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PPŁK JÓZEFA MODRZEJEWSKIEGO W JAŚLE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 94,4% | 71,0% | 23,4 pkt proc. |
| matematyka | 60% | 44,9% | 15,1 pkt proc. |
| język angielski | 82% | 74,0% | 8,0 pkt proc. |
| język angielski | 94,1% | 88,1% | 6,0 pkt proc. |
| język polski | 75,6% | 70,0% | 5,6 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 36 osób w szkole A i 136 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.