Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI I SPORTOWYMI IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Wałbrzych | Zdawalność: 99,2%
📍 Wałbrzych | Zdawalność: 89,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 31 | 68,8% Me: 68% · σ: 16,9% · Mo: 73% | 66 | 1 | 39 | 23% Me: 19% · σ: 13,0% · Mo: 15% | 1650 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 26 | 57,7% Me: 60% · σ: 22,1% · Mo: 40% | 149 | 1 | 6 | 32,8% Me: 19,5% · σ: 26,7% · Mo: -% | 708 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 64,5% Me: 67% · σ: 21,1% · Mo: 83% | 80 | 1 | 5 | 18,2% Me: 25% · σ: 11,7% · Mo: -% | 734 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 58,6% Me: 60% · σ: 14,2% · Mo: 60% | 327 | 1 | 52 | 26,5% Me: 24% · σ: 12,6% · Mo: 18% | 2102 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 85,1% Me: 90% · σ: 16,6% · Mo: -% | 7 | 1 | 14 | 24,6% Me: 20% · σ: 14,0% · Mo: 15% | 1145 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 114 | 91,0% Me: 94% · σ: 9,9% · Mo: 98% | 439 | 1 | 128 | 71,2% Me: 75% · σ: 21,3% · Mo: 93% | 2360 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 81,3% Me: 87% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 414 | 1 | 93 | 58,8% Me: 60% · σ: 22,3% · Mo: 43% | 2488 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 114 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 942 | 2 | 127 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2037 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 120 | 67,6% Me: 67% · σ: 15,3% · Mo: 55% | 604 | 2 | 129 | 46,4% Me: 48% · σ: 14,5% · Mo: 48% | 3191 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 29 | 43,6% Me: 46% · σ: 30,3% · Mo: 3% | 960 | 2 | 11 | 20,7% Me: 17% · σ: 21,7% · Mo: 0% | 1858 | 4 |
| język polski ustny (M) | 120 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 327 | 2 | 129 | 65,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2202 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 120 | 82,1% Me: 88% · σ: 17,2% · Mo: 94% | 202 | 1 | 129 | 49,0% Me: 46% · σ: 17,7% · Mo: 44% | 2235 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 54 | 70,4% Me: 70% · σ: 15,4% · Mo: 62% | 38 | 1 | 16 | 10,1% Me: 6% · σ: 12,3% · Mo: 2% | 1980 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA ma wyższą zdawalność ogólną (99,2% vs 89,1%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA wypada lepiej w 13, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI I SPORTOWYMI IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI I SPORTOWYMI IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 85,1% | 24,6% | 60,5 pkt proc. |
| matematyka | 70,4% | 10,1% | 60,2 pkt proc. |
| fizyka | 64,5% | 18,2% | 46,3 pkt proc. |
| biologia | 68,8% | 23% | 45,8 pkt proc. |
| matematyka | 82,1% | 49,0% | 33,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 60,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 14 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.