Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Wałbrzych | Zdawalność: 99,2%
📍 Wałbrzych | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 31 | 68,8% Me: 68% · σ: 16,9% · Mo: 73% | 66 | 1 | 29 | 44,0% Me: 43% · σ: 17,0% · Mo: 30% | 695 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 26 | 57,7% Me: 60% · σ: 22,1% · Mo: 40% | 149 | 1 | 11 | 28,2% Me: 22% · σ: 16,7% · Mo: 12% | 812 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 64,5% Me: 67% · σ: 21,1% · Mo: 83% | 80 | 1 | 19 | 34,6% Me: 28% · σ: 23,2% · Mo: 7% | 518 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 58,6% Me: 60% · σ: 14,2% · Mo: 60% | 327 | 1 | 44 | 45,8% Me: 43% · σ: 20,1% · Mo: 43% | 765 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 85,1% Me: 90% · σ: 16,6% · Mo: -% | 7 | 1 | 16 | 73,4% Me: 75% · σ: 14,1% · Mo: 58% | 60 | 2 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 5 | 85,4% Me: 100% · σ: 20,7% · Mo: 100% | 2 | 1 | 6 | 62,2% Me: 64% · σ: 19,0% · Mo: -% | 31 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 67,5% Me: 70% · σ: 19,8% · Mo: 70% | 25 | 1 | 7 | 38% Me: 38% · σ: 9,1% · Mo: 44% | 285 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 114 | 91,0% Me: 94% · σ: 9,9% · Mo: 98% | 439 | 1 | 137 | 89,8% Me: 93% · σ: 12,0% · Mo: 97% | 543 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 81,3% Me: 87% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 414 | 1 | 97 | 74,3% Me: 78% · σ: 19,0% · Mo: 93% | 948 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 114 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 942 | 2 | 137 | 90,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 529 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 120 | 67,6% Me: 67% · σ: 15,3% · Mo: 55% | 604 | 2 | 137 | 70,2% Me: 70% · σ: 12,0% · Mo: 72% | 411 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 29 | 43,6% Me: 46% · σ: 30,3% · Mo: 3% | 960 | 2 | 41 | 48,9% Me: 49% · σ: 19,6% · Mo: 40% | 738 | 1 |
| język polski ustny (M) | 120 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 327 | 2 | 137 | 78,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 810 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 120 | 82,1% Me: 88% · σ: 17,2% · Mo: 94% | 202 | 1 | 137 | 75,8% Me: 78% · σ: 17,7% · Mo: 98% | 423 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 54 | 70,4% Me: 70% · σ: 15,4% · Mo: 62% | 38 | 1 | 57 | 50,5% Me: 54% · σ: 24,3% · Mo: 78% | 318 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 15 | 71,7% Me: 70% · σ: 15,2% · Mo: 62% | 83 | 1 | 7 | 40% Me: 36% · σ: 22,9% · Mo: -% | 560 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,2%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA wypada lepiej w 13, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO w 3.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 71,7% | 40% | 31,7 pkt proc. |
| fizyka | 64,5% | 34,6% | 29,9 pkt proc. |
| chemia | 57,7% | 28,2% | 29,5 pkt proc. |
| informatyka | 67,5% | 38% | 29,5 pkt proc. |
| biologia | 68,8% | 44,0% | 24,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.