Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA i TECHNIKUM NR 5 W WAŁBRZYCHU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Wałbrzych | Zdawalność: 99,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 31 | 68,8% Me: 68% · σ: 16,9% · Mo: 73% | 66 | 1 | 5 | 16,8% Me: 17% · σ: 3,1% · Mo: 20% | 2073 | 5 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 64,5% Me: 67% · σ: 21,1% · Mo: 83% | 80 | 1 | 5 | 4,6% Me: 3% · σ: 2,0% · Mo: 3% | 896 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 58,6% Me: 60% · σ: 14,2% · Mo: 60% | 327 | 1 | 7 | 33% Me: 25% · σ: 16,1% · Mo: -% | 1492 | 4 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 67,5% Me: 70% · σ: 19,8% · Mo: 70% | 25 | 1 | 11 | 25,3% Me: 26% · σ: 8,7% · Mo: 18% | 452 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 114 | 91,0% Me: 94% · σ: 9,9% · Mo: 98% | 439 | 1 | 123 | 74,5% Me: 85% · σ: 24,1% · Mo: 97% | 1993 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 81,3% Me: 87% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 414 | 1 | 90 | 63,4% Me: 71% · σ: 23,2% · Mo: 83% | 2011 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 114 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 942 | 2 | 123 | 68,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3140 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 120 | 67,6% Me: 67% · σ: 15,3% · Mo: 55% | 604 | 2 | 125 | 49,2% Me: 50% · σ: 16,8% · Mo: 43% | 2814 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 29 | 43,6% Me: 46% · σ: 30,3% · Mo: 3% | 960 | 2 | 20 | 15,8% Me: 3% · σ: 27,3% · Mo: 0% | 1991 | 6 |
| język polski ustny (M) | 120 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 327 | 2 | 123 | 58,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3144 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 120 | 82,1% Me: 88% · σ: 17,2% · Mo: 94% | 202 | 1 | 125 | 42,8% Me: 40% · σ: 21,7% · Mo: 30% | 2899 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 54 | 70,4% Me: 70% · σ: 15,4% · Mo: 62% | 38 | 1 | 50 | 4,8% Me: 2% · σ: 6,9% · Mo: 0% | 2272 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA ma wyższą zdawalność ogólną (99,2% vs 74,8%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA wypada lepiej w 12, a TECHNIKUM NR 5 W WAŁBRZYCHU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA | TECHNIKUM NR 5 W WAŁBRZYCHU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 70,4% | 4,8% | 65,6 pkt proc. |
| fizyka | 64,5% | 4,6% | 59,9 pkt proc. |
| biologia | 68,8% | 16,8% | 52,0 pkt proc. |
| informatyka | 67,5% | 25,3% | 42,2 pkt proc. |
| matematyka | 82,1% | 42,8% | 39,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 24,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 65,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 54 osób w szkole A i 50 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.