Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W PRUDNIKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Prudnik | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 25,6% Me: 25% · σ: 12,4% · Mo: -% | 1489 | 2 | 39 | 39,5% Me: 38% · σ: 19,6% · Mo: 18% | 848 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 20,7% Me: 17,5% · σ: 9,3% · Mo: 13% | 2618 | 3 | 40 | 42,5% Me: 42% · σ: 16,8% · Mo: 23% | 919 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 26 | 59% Me: 59% · σ: 28,0% · Mo: 90% | 3593 | 5 | 125 | 86,5% Me: 90% · σ: 13,1% · Mo: 98% | 837 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 11 | 72,9% Me: 78% · σ: 16,7% · Mo: 67% | 1065 | 1 | 104 | 70,8% Me: 77% · σ: 21,0% · Mo: 62% | 1270 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 26 | 63,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3649 | 4 | 125 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 644 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 26 | 53,9% Me: 61% · σ: 19,9% · Mo: 45% | 2182 | 3 | 127 | 65,7% Me: 67% · σ: 13,6% · Mo: 67% | 790 | 1 |
| język polski ustny (M) | 25 | 77% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 914 | 3 | 127 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 445 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 26 | 42,8% Me: 37% · σ: 24,2% · Mo: 20% | 2909 | 3 | 127 | 71,7% Me: 74% · σ: 20,2% · Mo: 86% | 625 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 10,8% Me: 6% · σ: 12,4% · Mo: 2% | 1936 | 2 | 63 | 33,7% Me: 33% · σ: 23,2% · Mo: 0% | 838 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W PRUDNIKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 72%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W PRUDNIKU w 8.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W PRUDNIKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 42,8% | 71,7% | 28,9 pkt proc. |
| język angielski | 59% | 86,5% | 27,5 pkt proc. |
| język angielski | 63,4% | 88,7% | 25,3 pkt proc. |
| matematyka | 10,8% | 33,7% | 23,0 pkt proc. |
| geografia | 20,7% | 42,5% | 21,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 28,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 127 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.