Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W PRUDNIKU vs TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Prudnik | Zdawalność: 62%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 14 | 16,9% Me: 16,5% · σ: 6,8% · Mo: 18% | 2061 | 4 | 5 | 25,6% Me: 25% · σ: 12,4% · Mo: -% | 1489 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 23% Me: 20% · σ: 12,1% · Mo: 20% | 2439 | 2 | 6 | 20,7% Me: 17,5% · σ: 9,3% · Mo: 13% | 2618 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 51 | 64,2% Me: 70% · σ: 24,3% · Mo: 68% | 3121 | 4 | 26 | 59% Me: 59% · σ: 28,0% · Mo: 90% | 3593 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 40 | 45,4% Me: 42,5% · σ: 22,4% · Mo: 37% | 3655 | 5 | 11 | 72,9% Me: 78% · σ: 16,7% · Mo: 67% | 1065 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 50 | 60,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3897 | 5 | 26 | 63,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3649 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 51 | 48,3% Me: 47% · σ: 13,6% · Mo: 42% | 2942 | 5 | 26 | 53,9% Me: 61% · σ: 19,9% · Mo: 45% | 2182 | 3 |
| język polski ustny (M) | 51 | 54,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3595 | 5 | 25 | 77% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 914 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 51 | 33,7% Me: 28% · σ: 15,8% · Mo: 22% | 3685 | 5 | 26 | 42,8% Me: 37% · σ: 24,2% · Mo: 20% | 2909 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU ma wyższą zdawalność ogólną (72% vs 62%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W PRUDNIKU wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU w 6.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W PRUDNIKU | TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 45,4% | 72,9% | 27,5 pkt proc. |
| język polski | 54,0% | 77% | 23,0 pkt proc. |
| matematyka | 33,7% | 42,8% | 9,0 pkt proc. |
| biologia | 16,9% | 25,6% | 8,7 pkt proc. |
| język polski | 48,3% | 53,9% | 5,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 10,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 27,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 40 osób w szkole A i 11 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.