Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA STANISŁAWA ŻÓŁKIEWSKIEGO W SIEDLCACH vs VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SIEDLCACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 64282)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA STANISŁAWA ŻÓŁKIEWSKIEGO W SIEDLCACH

📍 Siedlce | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 103533)

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SIEDLCACH

📍 Siedlce | Zdawalność: 87,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 72 37,7% 🏆 Me: 35% · σ: 17,6% · Mo: 43% 923 3 12 23,1% Me: 21% · σ: 8,5% · Mo: 18% 1647 7
historia poziom rozszerzony (M) 11 56,8% 🏆 Me: 63% · σ: 17,3% · Mo: 63% 350 3 6 50,8% Me: 50,5% · σ: 18,6% · Mo: -% 507 4
język angielski poziom podstawowy (M) 190 89,4% 🏆 Me: 95% · σ: 12,7% · Mo: 95% 578 3 56 74,0% Me: 82,5% · σ: 23,8% · Mo: 97% 2043 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 152 78,7% 🏆 Me: 85% · σ: 17,8% · Mo: 97% 608 3 46 58,8% Me: 57% · σ: 25,8% · Mo: 45% 2494 7
język angielski ustny (M) 190 86,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 934 3 56 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1348 5
język polski poziom podstawowy (M) 191 65,5% 🏆 Me: 65% · σ: 12,6% · Mo: 62% 799 3 56 54% Me: 53% · σ: 12,3% · Mo: 55% 2168 9
język polski poziom rozszerzony (M) 69 48,8% Me: 49% · σ: 29,3% · Mo: 3% 740 5 26 53,7% 🏆 Me: 44,5% · σ: 29,2% · Mo: 40% 542 4
język polski ustny (M) 191 84,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 364 2 56 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 487 3
matematyka poziom podstawowy (M) 191 73,9% 🏆 Me: 76% · σ: 17,6% · Mo: 90% 502 3 56 43,3% Me: 42% · σ: 18,7% · Mo: 34% 2842 10
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 13 45,8% 🏆 Me: 48% · σ: 17,6% · Mo: 48% 447 3 8 39,5% Me: 40% · σ: 23,3% · Mo: 68% 570 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA STANISŁAWA ŻÓŁKIEWSKIEGO W SIEDLCACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 87,5%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA STANISŁAWA ŻÓŁKIEWSKIEGO W SIEDLCACH wypada lepiej w 9, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SIEDLCACH w 1.

Największe różnice

Przedmiot IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA STANISŁAWA ŻÓŁKIEWSKIEGO W SIEDLCACH VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SIEDLCACH Różnica
matematyka 73,9% 43,3% 30,6 pkt proc.
język angielski 78,7% 58,8% 19,9 pkt proc.
język angielski 89,4% 74,0% 15,4 pkt proc.
biologia 37,7% 23,1% 14,7 pkt proc.
język polski 65,5% 54% 11,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 191 osób w szkole A i 56 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.