Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH vs TECHNIKUM NR 1 W SIEDLCACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 64281)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH

📍 Siedlce | Zdawalność: 99,5%

SZKOŁA B (RSPO: 92592)

TECHNIKUM NR 1 W SIEDLCACH

📍 Siedlce | Zdawalność: 93,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 33 54,7% 🏆 Me: 55% · σ: 19,7% · Mo: 77% 207 1 29 16,8% Me: 13% · σ: 13,6% · Mo: 7% 749 4
geografia poziom rozszerzony (M) 50 68,7% 🏆 Me: 72% · σ: 19,9% · Mo: 75% 140 1 14 30,3% Me: 25% · σ: 13,8% · Mo: 22% 1733 8
informatyka poziom rozszerzony (M) 18 50,6% 🏆 Me: 50% · σ: 20,7% · Mo: 42% 126 2 35 30,1% Me: 22% · σ: 19,9% · Mo: 16% 390 3
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 8 83,2% 🏆 Me: 83% · σ: 7,9% · Mo: 83% 78 2 7 78,9% Me: 82% · σ: 7,9% · Mo: 82% 177 3
język angielski poziom podstawowy (M) 198 92,9% 🏆 Me: 95% · σ: 8,3% · Mo: 98% 280 1 161 75,4% Me: 85% · σ: 22,5% · Mo: 97% 1895 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 174 84,5% 🏆 Me: 88% · σ: 14,0% · Mo: 97% 269 1 124 62,5% Me: 67,5% · σ: 24,1% · Mo: 72% 2090 6
język angielski ustny (M) 198 97,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 66 1 161 80,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1589 7
język polski poziom podstawowy (M) 199 72,9% 🏆 Me: 75% · σ: 12,1% · Mo: 83% 232 1 163 55,0% Me: 55% · σ: 12,9% · Mo: 47% 2047 7
język polski ustny (M) 199 76,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 932 4 163 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1660 9
matematyka poziom podstawowy (M) 199 82% 🏆 Me: 87% · σ: 16,4% · Mo: 92% 203 2 163 64,9% Me: 66% · σ: 21,4% · Mo: 66% 1016 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 106 50,5% 🏆 Me: 52% · σ: 21,5% · Mo: 56% 323 2 126 17,5% Me: 8% · σ: 21,1% · Mo: 0% 1517 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 93,9%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 1 W SIEDLCACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH TECHNIKUM NR 1 W SIEDLCACH Różnica
geografia 68,7% 30,3% 38,4 pkt proc.
fizyka 54,7% 16,8% 37,9 pkt proc.
matematyka 50,5% 17,5% 32,9 pkt proc.
język angielski 84,5% 62,5% 22,0 pkt proc.
informatyka 50,6% 30,1% 20,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 50 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.