Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA PRUSA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Siedlce | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 51 | 65,3% Me: 68% · σ: 16,2% · Mo: 80% | 113 | 1 | 60 | 60,5% Me: 62% · σ: 17,3% · Mo: 43% | 194 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 37 | 62,4% Me: 67% · σ: 16,9% · Mo: 60% | 96 | 1 | 45 | 57,0% Me: 57% · σ: 21,7% · Mo: 57% | 159 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 33 | 54,7% Me: 55% · σ: 19,7% · Mo: 77% | 207 | 1 | 33 | 49,8% Me: 50% · σ: 24,5% · Mo: 8% | 279 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 68,7% Me: 72% · σ: 19,9% · Mo: 75% | 140 | 1 | 63 | 65,1% Me: 70% · σ: 19,1% · Mo: 72% | 197 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 26 | 57% Me: 54% · σ: 18,8% · Mo: 47% | 347 | 2 | 21 | 59,0% Me: 63% · σ: 21,9% · Mo: 63% | 291 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 50,6% Me: 50% · σ: 20,7% · Mo: 42% | 126 | 2 | 21 | 53,2% Me: 52% · σ: 21,9% · Mo: 52% | 102 | 1 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 8 | 83,2% Me: 83% · σ: 7,9% · Mo: 83% | 78 | 2 | 8 | 85,9% Me: 87,5% · σ: 3,6% · Mo: 88% | 40 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 198 | 92,9% Me: 95% · σ: 8,3% · Mo: 98% | 280 | 1 | 204 | 91,5% Me: 95% · σ: 10,5% · Mo: 97% | 390 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 174 | 84,5% Me: 88% · σ: 14,0% · Mo: 97% | 269 | 1 | 177 | 82,8% Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 93% | 338 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 198 | 97,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 66 | 1 | 204 | 94,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 214 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 199 | 72,9% Me: 75% · σ: 12,1% · Mo: 83% | 232 | 1 | 215 | 66,8% Me: 67% · σ: 13,4% · Mo: 70% | 673 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 63 | 63,8% Me: 63% · σ: 24,7% · Mo: 97% | 243 | 3 | 45 | 67,8% Me: 74% · σ: 24,4% · Mo: 83% | 169 | 2 |
| język polski ustny (M) | 199 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 932 | 4 | 215 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 316 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 199 | 82% Me: 87% · σ: 16,4% · Mo: 92% | 203 | 2 | 215 | 86,6% Me: 90% · σ: 12,5% · Mo: 98% | 103 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 106 | 50,5% Me: 52% · σ: 21,5% · Mo: 56% | 323 | 2 | 126 | 57,3% Me: 56% · σ: 21,2% · Mo: 56% | 186 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 12 | 58% Me: 66% · σ: 20,2% · Mo: -% | 253 | 2 | 25 | 68,4% Me: 72% · σ: 18,0% · Mo: 70% | 120 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA PRUSA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH wypada lepiej w 8, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA PRUSA w 8.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA PRUSA | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 58% | 68,4% | 10,4 pkt proc. |
| język polski | 76,8% | 85,0% | 8,2 pkt proc. |
| matematyka | 50,5% | 57,3% | 6,8 pkt proc. |
| język polski | 72,9% | 66,8% | 6,1 pkt proc. |
| chemia | 62,4% | 57,0% | 5,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.