Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA PRUSA vs VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SIEDLCACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 60 | 60,5% Me: 62% · σ: 17,3% · Mo: 43% | 194 | 2 | 12 | 23,1% Me: 21% · σ: 8,5% · Mo: 18% | 1647 | 7 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 21 | 59,0% Me: 63% · σ: 21,9% · Mo: 63% | 291 | 1 | 6 | 50,8% Me: 50,5% · σ: 18,6% · Mo: -% | 507 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 204 | 91,5% Me: 95% · σ: 10,5% · Mo: 97% | 390 | 2 | 56 | 74,0% Me: 82,5% · σ: 23,8% · Mo: 97% | 2043 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 177 | 82,8% Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 93% | 338 | 2 | 46 | 58,8% Me: 57% · σ: 25,8% · Mo: 45% | 2494 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 204 | 94,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 214 | 2 | 56 | 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1348 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 215 | 66,8% Me: 67% · σ: 13,4% · Mo: 70% | 673 | 2 | 56 | 54% Me: 53% · σ: 12,3% · Mo: 55% | 2168 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 45 | 67,8% Me: 74% · σ: 24,4% · Mo: 83% | 169 | 2 | 26 | 53,7% Me: 44,5% · σ: 29,2% · Mo: 40% | 542 | 4 |
| język polski ustny (M) | 215 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 316 | 1 | 56 | 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 487 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 215 | 86,6% Me: 90% · σ: 12,5% · Mo: 98% | 103 | 1 | 56 | 43,3% Me: 42% · σ: 18,7% · Mo: 34% | 2842 | 10 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 25 | 68,4% Me: 72% · σ: 18,0% · Mo: 70% | 120 | 1 | 8 | 39,5% Me: 40% · σ: 23,3% · Mo: 68% | 570 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA PRUSA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 87,5%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA PRUSA wypada lepiej w 10, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SIEDLCACH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA PRUSA | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SIEDLCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 86,6% | 43,3% | 43,3 pkt proc. |
| biologia | 60,5% | 23,1% | 37,4 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 68,4% | 39,5% | 28,9 pkt proc. |
| język angielski | 82,8% | 58,8% | 24,0 pkt proc. |
| język angielski | 91,5% | 74,0% | 17,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 215 osób w szkole A i 56 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.