Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE i TECHNIKUM NR 1 W ZAMBROWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Zambrów | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 35 | 46,6% Me: 47% · σ: 17,1% · Mo: 47% | 599 | 1 | 5 | 32% Me: 18% · σ: 27,9% · Mo: -% | 1150 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 46 | 41,7% Me: 40% · σ: 17,0% · Mo: 28% | 959 | 1 | 37 | 25,7% Me: 25% · σ: 10,9% · Mo: 13% | 2182 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 133 | 80,8% Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 93% | 1361 | 1 | 68 | 69,9% Me: 75% · σ: 24,2% · Mo: 92% | 2509 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 104 | 67,2% Me: 75% · σ: 24,2% · Mo: 80% | 1622 | 1 | 59 | 57,3% Me: 63% · σ: 27,6% · Mo: 23% | 2660 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 133 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1282 | 1 | 68 | 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2793 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 134 | 59,9% Me: 58% · σ: 15,2% · Mo: 57% | 1400 | 1 | 68 | 50,9% Me: 52,5% · σ: 15,9% · Mo: 47% | 2585 | 2 |
| język polski ustny (M) | 134 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1729 | 1 | 68 | 59,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2997 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 134 | 69,0% Me: 74% · σ: 20,1% · Mo: 76% | 778 | 1 | 68 | 57,2% Me: 56% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 1513 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 50 | 33,1% Me: 32% · σ: 19,3% · Mo: 44% | 862 | 1 | 13 | 26,5% Me: 18% · σ: 23,7% · Mo: 2% | 1102 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 92,6%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 W ZAMBROWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE | TECHNIKUM NR 1 W ZAMBROWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 41,7% | 25,7% | 16,0 pkt proc. |
| biologia | 46,6% | 32% | 14,6 pkt proc. |
| język angielski | 82,8% | 70,7% | 12,1 pkt proc. |
| matematyka | 69,0% | 57,2% | 11,8 pkt proc. |
| język angielski | 80,8% | 69,9% | 10,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 46 osób w szkole A i 37 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.