Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZAMBROWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 64009)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE

📍 Zambrów | Zdawalność: 99,3%

SZKOŁA B (RSPO: 72535)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZAMBROWIE

📍 Zambrów | Zdawalność: 60%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 46 41,7% 🏆 Me: 40% · σ: 17,0% · Mo: 28% 959 1 13 13,3% Me: 10% · σ: 6,1% · Mo: 8% 2953 5
język angielski poziom podstawowy (M) 133 80,8% 🏆 Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 93% 1361 1 20 55,6% Me: 59% · σ: 22,6% · Mo: 20% 3869 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 104 67,2% 🏆 Me: 75% · σ: 24,2% · Mo: 80% 1622 1 11 42% Me: 37% · σ: 24,2% · Mo: -% 3837 5
język angielski ustny (M) 133 82,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1282 1 20 65,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3422 4
język polski poziom podstawowy (M) 134 59,9% 🏆 Me: 58% · σ: 15,2% · Mo: 57% 1400 1 20 28,1% Me: 26% · σ: 13,5% · Mo: 12% 4395 5
język polski ustny (M) 134 69,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1729 1 20 47% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4122 5
matematyka poziom podstawowy (M) 134 69,0% 🏆 Me: 74% · σ: 20,1% · Mo: 76% 778 1 20 38,6% Me: 41% · σ: 11,9% · Mo: 42% 3318 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 60%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE wypada lepiej w 7, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZAMBROWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZAMBROWIE Różnica
język polski 59,9% 28,1% 31,8 pkt proc.
matematyka 69,0% 38,6% 30,4 pkt proc.
geografia 41,7% 13,3% 28,4 pkt proc.
język angielski 67,2% 42% 25,2 pkt proc.
język angielski 80,8% 55,6% 25,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 39,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 134 osób w szkole A i 20 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.