Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZAMBROWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 64009)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE

📍 Zambrów | Zdawalność: 99,3%

SZKOŁA B (RSPO: 72098)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZAMBROWIE

📍 Zambrów | Zdawalność: 90%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 35 46,6% 🏆 Me: 47% · σ: 17,1% · Mo: 47% 599 1 7 24% Me: 18% · σ: 15,3% · Mo: -% 1596 3
geografia poziom rozszerzony (M) 46 41,7% 🏆 Me: 40% · σ: 17,0% · Mo: 28% 959 1 31 22,4% Me: 18% · σ: 9,7% · Mo: 15% 2493 3
historia poziom rozszerzony (M) 14 36,1% 🏆 Me: 29% · σ: 17,4% · Mo: 52% 915 1 7 27,1% Me: 20% · σ: 21,9% · Mo: 20% 1095 2
język angielski poziom podstawowy (M) 133 80,8% 🏆 Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 93% 1361 1 50 71,1% Me: 75% · σ: 21,8% · Mo: 90% 2365 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 104 67,2% 🏆 Me: 75% · σ: 24,2% · Mo: 80% 1622 1 42 54,3% Me: 50,5% · σ: 26,7% · Mo: 28% 2962 3
język angielski ustny (M) 133 82,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1282 1 50 76,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2113 2
język polski poziom podstawowy (M) 134 59,9% 🏆 Me: 58% · σ: 15,2% · Mo: 57% 1400 1 50 46,8% Me: 50% · σ: 17,0% · Mo: 50% 3142 3
język polski poziom rozszerzony (M) 25 52,5% 🏆 Me: 57% · σ: 20,2% · Mo: 29% 587 1 13 20,2% Me: 20% · σ: 15,2% · Mo: 3% 1876 3
język polski ustny (M) 134 69,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1729 1 50 59,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2982 2
matematyka poziom podstawowy (M) 134 69,0% 🏆 Me: 74% · σ: 20,1% · Mo: 76% 778 1 50 51,8% Me: 48% · σ: 20,3% · Mo: 38% 1978 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 50 33,1% 🏆 Me: 32% · σ: 19,3% · Mo: 44% 862 1 10 10% Me: 5% · σ: 11,5% · Mo: 2% 1985 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 90%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE wypada lepiej w 11, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZAMBROWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZAMBROWIE Różnica
język polski 52,5% 20,2% 32,3 pkt proc.
matematyka 33,1% 10% 23,1 pkt proc.
biologia 46,6% 24% 22,6 pkt proc.
geografia 41,7% 22,4% 19,3 pkt proc.
matematyka 69,0% 51,8% 17,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), fizyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 13 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.