Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE i TECHNIKUM NR 2 W ZAMBROWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Zambrów | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 133 | 80,8% Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 93% | 1361 | 1 | 22 | 70,8% Me: 71,5% · σ: 15,8% · Mo: 58% | 2408 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 104 | 67,2% Me: 75% · σ: 24,2% · Mo: 80% | 1622 | 1 | 9 | 49,8% Me: 52% · σ: 23,4% · Mo: -% | 3352 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 133 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1282 | 1 | 22 | 60% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3887 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 134 | 59,9% Me: 58% · σ: 15,2% · Mo: 57% | 1400 | 1 | 22 | 44% Me: 42% · σ: 14,3% · Mo: 27% | 3472 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 25 | 52,5% Me: 57% · σ: 20,2% · Mo: 29% | 587 | 1 | 7 | 20,6% Me: 20% · σ: 15,3% · Mo: 0% | 1866 | 2 |
| język polski ustny (M) | 134 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1729 | 1 | 22 | 53,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3621 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 134 | 69,0% Me: 74% · σ: 20,1% · Mo: 76% | 778 | 1 | 22 | 62,4% Me: 64% · σ: 13,1% · Mo: 70% | 1141 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 86,4%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 W ZAMBROWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE | TECHNIKUM NR 2 W ZAMBROWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 52,5% | 20,6% | 31,9 pkt proc. |
| język angielski | 82,8% | 60% | 22,8 pkt proc. |
| język angielski | 67,2% | 49,8% | 17,4 pkt proc. |
| język polski | 69,6% | 53,8% | 15,9 pkt proc. |
| język polski | 59,9% | 44% | 15,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.