Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU i TECHNIKUM ZAWODOWE NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 62091)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 88,7%

SZKOŁA B (RSPO: 70154)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 73,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 10 21,7% 🏆 Me: 22% · σ: 5,3% · Mo: 22% 2542 3 13 18,8% Me: 20% · σ: 7,9% · Mo: 22% 2742 5
język angielski poziom podstawowy (M) 60 74,9% 🏆 Me: 85% · σ: 24,6% · Mo: 93% 1950 4 50 71,3% Me: 82,5% · σ: 24,8% · Mo: 87% 2350 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 49 57,7% 🏆 Me: 58% · σ: 25,7% · Mo: 43% 2615 4 26 53,6% Me: 62% · σ: 23,2% · Mo: 62% 3030 7
język angielski ustny (M) 60 82,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1269 4 50 74,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2264 6
język polski poziom podstawowy (M) 62 52,8% Me: 52,5% · σ: 17,5% · Mo: 63% 2345 5 61 60,6% 🏆 Me: 58% · σ: 15,5% · Mo: 55% 1314 4
język polski ustny (M) 62 59,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3001 5 61 58,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3146 6
matematyka poziom podstawowy (M) 62 57,1% 🏆 Me: 55% · σ: 19,8% · Mo: 44% 1520 3 61 37,4% Me: 38% · σ: 14,1% · Mo: 48% 3423 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU ma wyższą zdawalność ogólną (88,7% vs 73,8%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU TECHNIKUM ZAWODOWE NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU Różnica
matematyka 57,1% 37,4% 19,7 pkt proc.
język angielski 82,9% 74,7% 8,2 pkt proc.
język polski 52,8% 60,6% 7,8 pkt proc.
język angielski 57,7% 53,6% 4,1 pkt proc.
język angielski 74,9% 71,3% 3,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 62 osób w szkole A i 61 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.