Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU i TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 62091)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 88,7%

SZKOŁA B (RSPO: 69198)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 77,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 60 74,9% 🏆 Me: 85% · σ: 24,6% · Mo: 93% 1950 4 40 71,2% Me: 71% · σ: 18,5% · Mo: 92% 2356 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 49 57,7% 🏆 Me: 58% · σ: 25,7% · Mo: 43% 2615 4 29 54,6% Me: 50% · σ: 25,5% · Mo: 50% 2927 6
język angielski ustny (M) 60 82,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1269 4 40 77,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1927 5
język polski poziom podstawowy (M) 62 52,8% 🏆 Me: 52,5% · σ: 17,5% · Mo: 63% 2345 5 40 51,1% Me: 48% · σ: 20,9% · Mo: 35% 2557 6
język polski ustny (M) 62 59,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3001 5 40 63% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2527 4
matematyka poziom podstawowy (M) 62 57,1% 🏆 Me: 55% · σ: 19,8% · Mo: 44% 1520 3 40 45,9% Me: 47% · σ: 22,5% · Mo: 48% 2562 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 29 16,8% Me: 12% · σ: 17,1% · Mo: 2% 1568 4 9 20,7% 🏆 Me: 8% · σ: 22,4% · Mo: 8% 1345 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU ma wyższą zdawalność ogólną (88,7% vs 77,5%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU Różnica
matematyka 57,1% 45,9% 11,2 pkt proc.
język angielski 82,9% 77,3% 5,6 pkt proc.
matematyka 16,8% 20,7% 3,9 pkt proc.
język angielski 74,9% 71,2% 3,7 pkt proc.
język polski 59,5% 63% 3,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 11,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 62 osób w szkole A i 40 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.