Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU i TECHNIKUM ZAWODOWE NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Szczecinek | Zdawalność: 90,6%
📍 Szczecinek | Zdawalność: 73,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 24 | 32,5% Me: 30% · σ: 18,5% · Mo: 13% | 1134 | 3 | 15 | 30,9% Me: 28% · σ: 14,4% · Mo: 23% | 1205 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 29,0% Me: 27% · σ: 12,8% · Mo: 20% | 1838 | 2 | 13 | 18,8% Me: 20% · σ: 7,9% · Mo: 22% | 2742 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 115 | 80,6% Me: 88% · σ: 19,3% · Mo: 97% | 1382 | 3 | 50 | 71,3% Me: 82,5% · σ: 24,8% · Mo: 87% | 2350 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 100 | 64,7% Me: 68,5% · σ: 22,2% · Mo: 37% | 1883 | 3 | 26 | 53,6% Me: 62% · σ: 23,2% · Mo: 62% | 3030 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 115 | 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 652 | 3 | 50 | 74,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2264 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 117 | 67,5% Me: 67% · σ: 14,2% · Mo: 67% | 619 | 3 | 61 | 60,6% Me: 58% · σ: 15,5% · Mo: 55% | 1314 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 42,3% Me: 47,5% · σ: 34,9% · Mo: 0% | 1013 | 2 | 9 | 27% Me: 26% · σ: 27,4% · Mo: 0% | 1650 | 3 |
| język polski ustny (M) | 117 | 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2228 | 3 | 61 | 58,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3146 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 117 | 53,4% Me: 52% · σ: 19,6% · Mo: 52% | 1818 | 5 | 61 | 37,4% Me: 38% · σ: 14,1% · Mo: 48% | 3423 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU ma wyższą zdawalność ogólną (90,6% vs 73,8%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 53,4% | 37,4% | 16,0 pkt proc. |
| język polski | 42,3% | 27% | 15,3 pkt proc. |
| język angielski | 88,6% | 74,7% | 13,9 pkt proc. |
| język angielski | 64,7% | 53,6% | 11,1 pkt proc. |
| geografia | 29,0% | 18,8% | 10,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 117 osób w szkole A i 61 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.