Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU czy NIEPUBLICZNE LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. GRZEGORZA LATO? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Mielec | Zdawalność: 99,6%
📍 Mielec | Zdawalność: 78,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 96 | 55,4% Me: 55% · σ: 18,8% · Mo: 62% | 305 | 1 | 7 | 26,9% Me: 18% · σ: 22,1% · Mo: 13% | 1413 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 46 | 53,5% Me: 57% · σ: 19,0% · Mo: 65% | 488 | 1 | 13 | 34,8% Me: 32% · σ: 17,5% · Mo: 32% | 1359 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 232 | 92,5% Me: 95% · σ: 9,2% · Mo: 97% | 314 | 1 | 28 | 64,0% Me: 64% · σ: 22,8% · Mo: 75% | 3137 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 211 | 82,5% Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 97% | 349 | 1 | 19 | 53% Me: 48% · σ: 19,2% · Mo: 28% | 3091 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 231 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 967 | 1 | 28 | 65,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3474 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 233 | 71,2% Me: 72% · σ: 13,1% · Mo: 65% | 320 | 1 | 28 | 46,4% Me: 45% · σ: 14,1% · Mo: 42% | 3199 | 11 |
| język polski ustny (M) | 233 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 633 | 2 | 28 | 67,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2012 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 233 | 81,9% Me: 88% · σ: 16,3% · Mo: 98% | 207 | 1 | 28 | 48,9% Me: 49% · σ: 23,7% · Mo: 58% | 2241 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 78,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU wypada lepiej w 8, a NIEPUBLICZNE LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. GRZEGORZA LATO w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU | NIEPUBLICZNE LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. GRZEGORZA LATO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 81,9% | 48,9% | 33,0 pkt proc. |
| język angielski | 82,5% | 53% | 29,5 pkt proc. |
| biologia | 55,4% | 26,9% | 28,6 pkt proc. |
| język angielski | 92,5% | 64,0% | 28,5 pkt proc. |
| język polski | 71,2% | 46,4% | 24,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 233 osób w szkole A i 28 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.