Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Mielec | Zdawalność: 99,6%
📍 Mielec | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 96 | 55,4% Me: 55% · σ: 18,8% · Mo: 62% | 305 | 1 | 64 | 37,7% Me: 33% · σ: 18,9% · Mo: 22% | 928 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 84 | 47,4% Me: 49% · σ: 21,5% · Mo: 50% | 318 | 1 | 16 | 24% Me: 21% · σ: 20,7% · Mo: 5% | 918 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 60 | 60,0% Me: 63% · σ: 22,3% · Mo: 80% | 141 | 1 | 7 | 19,6% Me: 12% · σ: 13,3% · Mo: 12% | 721 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 46 | 53,5% Me: 57% · σ: 19,0% · Mo: 65% | 488 | 1 | 82 | 42,7% Me: 41% · σ: 18,7% · Mo: 28% | 907 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 15 | 62,5% Me: 73% · σ: 25,4% · Mo: 85% | 211 | 1 | 28 | 50,4% Me: 45% · σ: 23,4% · Mo: 45% | 521 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 65,3% Me: 70% · σ: 19,3% · Mo: 90% | 32 | 1 | 6 | 36,7% Me: 32% · σ: 22,0% · Mo: -% | 300 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 232 | 92,5% Me: 95% · σ: 9,2% · Mo: 97% | 314 | 1 | 219 | 86,9% Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 97% | 808 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 211 | 82,5% Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 97% | 349 | 1 | 202 | 74,3% Me: 78% · σ: 18,8% · Mo: 88% | 944 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 231 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 967 | 1 | 218 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1859 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 233 | 71,2% Me: 72% · σ: 13,1% · Mo: 65% | 320 | 1 | 221 | 65,9% Me: 65% · σ: 13,9% · Mo: 60% | 768 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 52 | 43,5% Me: 47,5% · σ: 26,1% · Mo: 3% | 961 | 1 | 84 | 34,7% Me: 34% · σ: 21,1% · Mo: 3% | 1339 | 2 |
| język polski ustny (M) | 233 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 633 | 2 | 221 | 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1165 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 233 | 81,9% Me: 88% · σ: 16,3% · Mo: 98% | 207 | 1 | 221 | 71,1% Me: 72% · σ: 17,0% · Mo: 62% | 669 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 135 | 49,2% Me: 47% · σ: 22,4% · Mo: 38% | 352 | 1 | 79 | 38,6% Me: 36% · σ: 21,6% · Mo: 24% | 668 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 60,9% Me: 70% · σ: 25,9% · Mo: 70% | 209 | 1 | 6 | 48,3% Me: 44% · σ: 19,0% · Mo: -% | 402 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU wypada lepiej w 15, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 60,0% | 19,6% | 40,4 pkt proc. |
| informatyka | 65,3% | 36,7% | 28,7 pkt proc. |
| chemia | 47,4% | 24% | 23,4 pkt proc. |
| biologia | 55,4% | 37,7% | 17,8 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 60,9% | 48,3% | 12,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 60 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.