Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KOLARSTWIE vs TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŻYRARDOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 61842)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KOLARSTWIE

📍 Żyrardów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 88373)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŻYRARDOWIE

📍 Żyrardów | Zdawalność: 62,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 10 73,3% 🏆 Me: 74% · σ: 12,3% · Mo: 55% 2137 3 75 65,7% Me: 75% · σ: 27,9% · Mo: 92% 2973 4
język angielski ustny (M) 10 65% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3466 4 74 68,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3136 3
język polski poziom podstawowy (M) 10 68,3% 🏆 Me: 69% · σ: 9,6% · Mo: 53% 557 2 75 54,1% Me: 57% · σ: 15,6% · Mo: 62% 2154 4
język polski ustny (M) 10 58,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3130 5 74 58,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3129 4
matematyka poziom podstawowy (M) 10 84,8% 🏆 Me: 85% · σ: 6,0% · Mo: 82% 137 1 76 39% Me: 36% · σ: 19,1% · Mo: 36% 3287 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KOLARSTWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 62,2%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KOLARSTWIE wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŻYRARDOWIE w 1, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KOLARSTWIE TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŻYRARDOWIE Różnica
matematyka 84,8% 39% 45,8 pkt proc.
język polski 68,3% 54,1% 14,2 pkt proc.
język angielski 73,3% 65,7% 7,6 pkt proc.
język angielski 65% 68,0% 3,0 pkt proc.
język polski 58,4% 58,4% remis

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 37,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 76 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.