Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH vs TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 61812)

TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 81,4%

SZKOŁA B (RSPO: 61575)

TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 78,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 15 23,9% Me: 23% · σ: 14,1% · Mo: 12% 2351 6 6 40,7% 🏆 Me: 38% · σ: 9,3% · Mo: 38% 1002 2
informatyka poziom rozszerzony (M) 24 32,4% 🏆 Me: 30% · σ: 16,2% · Mo: 44% 363 1 6 20,3% Me: 20% · σ: 8,4% · Mo: -% 508 2
język angielski poziom podstawowy (M) 142 71,2% Me: 78% · σ: 22,9% · Mo: 97% 2359 5 60 72,7% 🏆 Me: 83% · σ: 23,7% · Mo: 88% 2206 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 103 60,0% Me: 67% · σ: 27,4% · Mo: 93% 2370 5 36 66,4% 🏆 Me: 67,5% · σ: 23,2% · Mo: 68% 1710 4
język angielski ustny (M) 140 94,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 196 3 60 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1520 7
język polski poziom podstawowy (M) 141 50,1% Me: 55% · σ: 20,0% · Mo: 45% 2694 6 60 55,8% 🏆 Me: 57% · σ: 16,5% · Mo: 53% 1948 4
język polski ustny (M) 140 89,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 116 2 60 68,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1869 8
matematyka poziom podstawowy (M) 141 55,9% 🏆 Me: 54% · σ: 23,1% · Mo: 52% 1597 3 60 43,9% Me: 39% · σ: 22,6% · Mo: 18% 2784 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 68 14,2% 🏆 Me: 6% · σ: 17,3% · Mo: 2% 1744 5 9 13,1% Me: 6% · σ: 12,4% · Mo: 6% 1807 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH ma wyższą zdawalność ogólną (81,4% vs 78,3%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH Różnica
język polski 89,2% 68,5% 20,7 pkt proc.
geografia 23,9% 40,7% 16,7 pkt proc.
język angielski 94,4% 80,5% 13,9 pkt proc.
informatyka 32,4% 20,3% 12,1 pkt proc.
matematyka 55,9% 43,9% 12,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), fizyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 140 osób w szkole A i 60 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.