Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH vs TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 61812)

TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 81,4%

SZKOŁA B (RSPO: 2917)

TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 83,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 15 23,9% Me: 23% · σ: 14,1% · Mo: 12% 2351 6 19 30,6% 🏆 Me: 28% · σ: 11,2% · Mo: 18% 1704 5
język angielski poziom podstawowy (M) 142 71,2% 🏆 Me: 78% · σ: 22,9% · Mo: 97% 2359 5 85 66,7% Me: 77% · σ: 25,6% · Mo: 97% 2870 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 103 60,0% 🏆 Me: 67% · σ: 27,4% · Mo: 93% 2370 5 52 56,1% Me: 55% · σ: 23,3% · Mo: 52% 2772 7
język angielski ustny (M) 140 94,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 196 3 85 77% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1971 8
język polski poziom podstawowy (M) 141 50,1% Me: 55% · σ: 20,0% · Mo: 45% 2694 6 85 51,8% 🏆 Me: 53% · σ: 15,0% · Mo: 47% 2466 5
język polski ustny (M) 140 89,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 116 2 85 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1167 7
matematyka poziom podstawowy (M) 141 55,9% 🏆 Me: 54% · σ: 23,1% · Mo: 52% 1597 3 85 52,1% Me: 56% · σ: 20,6% · Mo: 60% 1948 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 68 14,2% Me: 6% · σ: 17,3% · Mo: 2% 1744 5 6 29,3% 🏆 Me: 26% · σ: 12,7% · Mo: 26% 998 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH ma wyższą zdawalność ogólną (83,5% vs 81,4%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W CHOJNICACH TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH Różnica
język angielski 94,4% 77% 17,4 pkt proc.
matematyka 14,2% 29,3% 15,2 pkt proc.
język polski 89,2% 74,5% 14,6 pkt proc.
geografia 23,9% 30,6% 6,6 pkt proc.
język angielski 71,2% 66,7% 4,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 140 osób w szkole A i 85 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.