Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Chojnice | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 14% Me: 12% · σ: 7,2% · Mo: -% | 2250 | 5 | 62 | 38,9% Me: 36,5% · σ: 19,6% · Mo: 38% | 867 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 40,7% Me: 38% · σ: 9,3% · Mo: 38% | 1002 | 2 | 44 | 37,2% Me: 35% · σ: 15,2% · Mo: 23% | 1203 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 60 | 72,7% Me: 83% · σ: 23,7% · Mo: 88% | 2206 | 4 | 190 | 87,9% Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 97% | 708 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 36 | 66,4% Me: 67,5% · σ: 23,2% · Mo: 68% | 1710 | 4 | 169 | 73,9% Me: 78% · σ: 18,9% · Mo: 75% | 972 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 60 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1520 | 7 | 190 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 750 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 60 | 55,8% Me: 57% · σ: 16,5% · Mo: 53% | 1948 | 4 | 192 | 69,7% Me: 70% · σ: 14,3% · Mo: 60% | 447 | 1 |
| język polski ustny (M) | 60 | 68,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1869 | 8 | 192 | 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 416 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 60 | 43,9% Me: 39% · σ: 22,6% · Mo: 18% | 2784 | 6 | 192 | 61,9% Me: 64% · σ: 18,9% · Mo: 54% | 1176 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 9 | 13,1% Me: 6% · σ: 12,4% · Mo: 6% | 1807 | 6 | 34 | 28% Me: 26% · σ: 19,5% · Mo: 32% | 1038 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 78,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH wypada lepiej w 1, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH w 8.
| Przedmiot | TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 14% | 38,9% | 24,9 pkt proc. |
| matematyka | 43,9% | 61,9% | 18,0 pkt proc. |
| język angielski | 72,7% | 87,9% | 15,2 pkt proc. |
| matematyka | 13,1% | 28% | 14,9 pkt proc. |
| język polski | 68,5% | 83,2% | 14,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 21,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 24,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 62 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.