Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH vs TECHNIKUM NR 3 IM. BOHATERÓW SZARŻY POD KROJANTAMI W CHOJNICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Chojnice | Zdawalność: 99,5%
📍 Chojnice | Zdawalność: 45,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 62 | 38,9% Me: 36,5% · σ: 19,6% · Mo: 38% | 867 | 2 | 7 | 13,8% Me: 12,5% · σ: 4,6% · Mo: 20% | 2265 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 44 | 37,2% Me: 35% · σ: 15,2% · Mo: 23% | 1203 | 3 | 14 | 18,6% Me: 16% · σ: 10,7% · Mo: 10% | 2759 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 190 | 87,9% Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 97% | 708 | 2 | 53 | 69,0% Me: 75% · σ: 26,5% · Mo: 92% | 2596 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 169 | 73,9% Me: 78% · σ: 18,9% · Mo: 75% | 972 | 2 | 28 | 70,0% Me: 78% · σ: 21,7% · Mo: 78% | 1331 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 190 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 750 | 5 | 53 | 84,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1142 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 192 | 69,7% Me: 70% · σ: 14,3% · Mo: 60% | 447 | 1 | 53 | 40,3% Me: 38% · σ: 19,2% · Mo: 12% | 3801 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 107 | 31,6% Me: 31% · σ: 22,4% · Mo: 3% | 1480 | 3 | 5 | 0,6% Me: 0% · σ: 1,2% · Mo: 0% | 2315 | 6 |
| język polski ustny (M) | 192 | 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 416 | 6 | 53 | 87,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 165 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 192 | 61,9% Me: 64% · σ: 18,9% · Mo: 54% | 1176 | 2 | 53 | 28,0% Me: 26% · σ: 14,8% · Mo: 26% | 4015 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 45,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 3 IM. BOHATERÓW SZARŻY POD KROJANTAMI W CHOJNICACH w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH | TECHNIKUM NR 3 IM. BOHATERÓW SZARŻY POD KROJANTAMI W CHOJNICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 61,9% | 28,0% | 33,9 pkt proc. |
| język polski | 31,6% | 0,6% | 31,0 pkt proc. |
| język polski | 69,7% | 40,3% | 29,5 pkt proc. |
| biologia | 38,9% | 13,8% | 25,1 pkt proc. |
| język angielski | 87,9% | 69,0% | 18,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 54,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 192 osób w szkole A i 53 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.