Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 61502)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 99,5%

SZKOŁA B (RSPO: 25599)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 62 38,9% Me: 36,5% · σ: 19,6% · Mo: 38% 867 2 65 53,8% 🏆 Me: 55% · σ: 20,4% · Mo: 40% 353 1
chemia poziom rozszerzony (M) 23 35,7% Me: 28% · σ: 27,5% · Mo: 10% 636 2 47 51% 🏆 Me: 53% · σ: 25,7% · Mo: 77% 250 1
geografia poziom rozszerzony (M) 44 37,2% Me: 35% · σ: 15,2% · Mo: 23% 1203 3 64 51,2% 🏆 Me: 51% · σ: 18,9% · Mo: 57% 567 1
historia poziom rozszerzony (M) 19 48,2% Me: 47% · σ: 22,0% · Mo: 62% 595 2 19 50,8% 🏆 Me: 48% · σ: 23,8% · Mo: 30% 506 1
język angielski poziom podstawowy (M) 190 87,9% Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 97% 708 2 184 90,1% 🏆 Me: 95% · σ: 12,1% · Mo: 97% 518 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 169 73,9% Me: 78% · σ: 18,9% · Mo: 75% 972 2 169 80,1% 🏆 Me: 85% · σ: 18,5% · Mo: 98% 497 1
język angielski ustny (M) 190 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 750 5 184 91,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 366 4
język polski poziom podstawowy (M) 192 69,7% 🏆 Me: 70% · σ: 14,3% · Mo: 60% 447 1 184 64,8% Me: 63% · σ: 13,9% · Mo: 57% 871 2
język polski poziom rozszerzony (M) 107 31,6% Me: 31% · σ: 22,4% · Mo: 3% 1480 3 37 42,2% 🏆 Me: 40% · σ: 24,5% · Mo: 37% 1019 2
język polski ustny (M) 192 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 416 6 184 84,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 333 5
matematyka poziom podstawowy (M) 192 61,9% Me: 64% · σ: 18,9% · Mo: 54% 1176 2 184 75,1% 🏆 Me: 80% · σ: 18,7% · Mo: 100% 455 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 34 28% Me: 26% · σ: 19,5% · Mo: 32% 1038 3 71 53,3% 🏆 Me: 54% · σ: 24,9% · Mo: 54% 250 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH w 11.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH W CHOJNICACH II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH Różnica
matematyka 28% 53,3% 25,3 pkt proc.
chemia 35,7% 51% 15,3 pkt proc.
biologia 38,9% 53,8% 14,8 pkt proc.
geografia 37,2% 51,2% 14,0 pkt proc.
matematyka 61,9% 75,1% 13,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 25,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 34 osób w szkole A i 71 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.