Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 61491)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU

📍 Mielec | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 86577)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Mielec | Zdawalność: 84,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 64 37,7% 🏆 Me: 33% · σ: 18,9% · Mo: 22% 928 2 19 25,9% Me: 23% · σ: 11,9% · Mo: 17% 1471 4
geografia poziom rozszerzony (M) 82 42,7% 🏆 Me: 41% · σ: 18,7% · Mo: 28% 907 3 34 32,6% Me: 32,5% · σ: 13,5% · Mo: 18% 1535 8
historia poziom rozszerzony (M) 28 50,4% 🏆 Me: 45% · σ: 23,4% · Mo: 45% 521 2 12 32,2% Me: 31% · σ: 17,7% · Mo: 15% 999 6
język angielski poziom podstawowy (M) 219 86,9% 🏆 Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 97% 808 2 91 76,3% Me: 82% · σ: 18,9% · Mo: 92% 1790 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 202 74,3% 🏆 Me: 78% · σ: 18,8% · Mo: 88% 944 2 80 58,3% Me: 58% · σ: 21,3% · Mo: 47% 2542 8
język angielski ustny (M) 218 77,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1859 3 91 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2259 6
język polski poziom podstawowy (M) 221 65,9% 🏆 Me: 65% · σ: 13,9% · Mo: 60% 768 2 91 61,9% Me: 63% · σ: 17,0% · Mo: 62% 1174 3
język polski poziom rozszerzony (M) 84 34,7% 🏆 Me: 34% · σ: 21,1% · Mo: 3% 1339 2 30 33,3% Me: 30% · σ: 26,8% · Mo: 0% 1404 4
język polski ustny (M) 221 74,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1165 5 91 66,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2074 7
matematyka poziom podstawowy (M) 221 71,1% 🏆 Me: 72% · σ: 17,0% · Mo: 62% 669 2 91 43,7% Me: 44% · σ: 16,9% · Mo: 26% 2800 11
matematyka poziom rozszerzony (M) 79 38,6% 🏆 Me: 36% · σ: 21,6% · Mo: 24% 668 2 6 5% Me: 3% · σ: 6,9% · Mo: 0% 2251 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 84,6%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU wypada lepiej w 11, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Różnica
matematyka 38,6% 5% 33,6 pkt proc.
matematyka 71,1% 43,7% 27,4 pkt proc.
historia 50,4% 32,2% 18,1 pkt proc.
język angielski 74,3% 58,3% 16,1 pkt proc.
biologia 37,7% 25,9% 11,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 79 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.