Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU vs NIEPUBLICZNE LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. GRZEGORZA LATO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 61491)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU

📍 Mielec | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 79827)

NIEPUBLICZNE LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. GRZEGORZA LATO

📍 Mielec | Zdawalność: 78,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 64 37,7% 🏆 Me: 33% · σ: 18,9% · Mo: 22% 928 2 7 26,9% Me: 18% · σ: 22,1% · Mo: 13% 1413 3
geografia poziom rozszerzony (M) 82 42,7% 🏆 Me: 41% · σ: 18,7% · Mo: 28% 907 3 13 34,8% Me: 32% · σ: 17,5% · Mo: 32% 1359 7
język angielski poziom podstawowy (M) 219 86,9% 🏆 Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 97% 808 2 28 64,0% Me: 64% · σ: 22,8% · Mo: 75% 3137 10
język angielski poziom rozszerzony (M) 202 74,3% 🏆 Me: 78% · σ: 18,8% · Mo: 88% 944 2 19 53% Me: 48% · σ: 19,2% · Mo: 28% 3091 10
język angielski ustny (M) 218 77,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1859 3 28 65,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3474 11
język polski poziom podstawowy (M) 221 65,9% 🏆 Me: 65% · σ: 13,9% · Mo: 60% 768 2 28 46,4% Me: 45% · σ: 14,1% · Mo: 42% 3199 11
język polski ustny (M) 221 74,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1165 5 28 67,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2012 6
matematyka poziom podstawowy (M) 221 71,1% 🏆 Me: 72% · σ: 17,0% · Mo: 62% 669 2 28 48,9% Me: 49% · σ: 23,7% · Mo: 58% 2241 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 78,6%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU wypada lepiej w 8, a NIEPUBLICZNE LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. GRZEGORZA LATO w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU NIEPUBLICZNE LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. GRZEGORZA LATO Różnica
język angielski 86,9% 64,0% 22,8 pkt proc.
matematyka 71,1% 48,9% 22,1 pkt proc.
język angielski 74,3% 53% 21,3 pkt proc.
język polski 65,9% 46,4% 19,5 pkt proc.
język angielski 77,9% 65,0% 12,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 219 osób w szkole A i 28 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.