Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 1 i TECHNIKUM NR 2 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 23 | 22,6% Me: 18% · σ: 14,6% · Mo: 18% | 1674 | 6 | 7 | 16,1% Me: 15% · σ: 5,1% · Mo: 13% | 2121 | 7 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 48 | 20,1% Me: 17,5% · σ: 13,5% · Mo: 17% | 2659 | 7 | 15 | 20,5% Me: 13% · σ: 17,5% · Mo: 7% | 2634 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 183 | 64,2% Me: 67% · σ: 26,0% · Mo: 87% | 3116 | 6 | 67 | 59,0% Me: 57% · σ: 26,6% · Mo: 27% | 3592 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 105 | 57,9% Me: 63% · σ: 27,0% · Mo: 90% | 2587 | 6 | 42 | 43,4% Me: 45% · σ: 28,0% · Mo: 23% | 3786 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 182 | 60,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3845 | 9 | 67 | 67,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3163 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 195 | 48,5% Me: 50% · σ: 15,4% · Mo: 50% | 2915 | 6 | 69 | 48,6% Me: 47% · σ: 16,5% · Mo: 47% | 2897 | 5 |
| język polski ustny (M) | 194 | 54,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3524 | 5 | 69 | 53,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3630 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 195 | 50,6% Me: 48% · σ: 22,8% · Mo: 30% | 2086 | 5 | 69 | 40,5% Me: 36% · σ: 20,7% · Mo: 26% | 3128 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 43 | 22,1% Me: 16% · σ: 21,9% · Mo: 0% | 1274 | 5 | 6 | 19% Me: 12% · σ: 19,9% · Mo: 2% | 1429 | 6 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 8 | 18,9% Me: 19% · σ: 6,7% · Mo: 13% | 136 | 1 | 5 | 18,6% Me: 13% · σ: 8,6% · Mo: -% | 138 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (79,4% vs 72,1%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 | TECHNIKUM NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 57,9% | 43,4% | 14,5 pkt proc. |
| matematyka | 50,6% | 40,5% | 10,1 pkt proc. |
| język angielski | 60,5% | 67,8% | 7,3 pkt proc. |
| biologia | 22,6% | 16,1% | 6,4 pkt proc. |
| język angielski | 64,2% | 59,0% | 5,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 105 osób w szkole A i 42 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.