Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KOSZALINIE i OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Koszalin | Zdawalność: 100%
📍 Koszalin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 207 | 94,8% Me: 97% · σ: 7,0% · Mo: 97% | 162 | 1 | 7 | 92,3% Me: 92% · σ: 4,5% · Mo: 92% | 328 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 178 | 88,1% Me: 92% · σ: 11,4% · Mo: 92% | 133 | 1 | 8 | 84,9% Me: 91% · σ: 11,2% · Mo: 92% | 253 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 207 | 89,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 558 | 4 | 7 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 394 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 211 | 75,4% Me: 77% · σ: 11,2% · Mo: 82% | 121 | 2 | 8 | 65% Me: 63% · σ: 7,8% · Mo: 63% | 849 | 5 |
| język polski ustny (M) | 211 | 78,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 795 | 7 | 8 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 228 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 211 | 83,2% Me: 88% · σ: 15,7% · Mo: 98% | 166 | 1 | 8 | 66,5% Me: 63% · σ: 22,9% · Mo: -% | 915 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KOSZALINIE wypada lepiej w 4, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE w 2.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KOSZALINIE | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 83,2% | 66,5% | 16,7 pkt proc. |
| język polski | 75,4% | 65% | 10,4 pkt proc. |
| język polski | 78,3% | 86,4% | 8,1 pkt proc. |
| język angielski | 88,1% | 84,9% | 3,2 pkt proc. |
| język angielski | 94,8% | 92,3% | 2,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 211 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.