Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KOSZALINIE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Koszalin | Zdawalność: 100%
📍 Koszalin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 105 | 56,8% Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 60% | 273 | 2 | 63 | 68,7% Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: 75% | 69 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 32 | 53,7% Me: 56% · σ: 22,2% · Mo: 28% | 207 | 2 | 52 | 60,7% Me: 67% · σ: 24,4% · Mo: 75% | 113 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 56,4% Me: 63% · σ: 21,9% · Mo: 28% | 181 | 2 | 28 | 58,6% Me: 62,5% · σ: 20,8% · Mo: 65% | 150 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 70,0% Me: 69% · σ: 14,5% · Mo: 67% | 114 | 2 | 37 | 70,4% Me: 72% · σ: 17,1% · Mo: 92% | 106 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 24 | 66,3% Me: 67,5% · σ: 23,0% · Mo: 100% | 139 | 1 | 18 | 53,4% Me: 50% · σ: 23,7% · Mo: 30% | 438 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 207 | 94,8% Me: 97% · σ: 7,0% · Mo: 97% | 162 | 1 | 168 | 94,7% Me: 97% · σ: 5,4% · Mo: 97% | 164 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 178 | 88,1% Me: 92% · σ: 11,4% · Mo: 92% | 133 | 1 | 115 | 86,3% Me: 90% · σ: 13,2% · Mo: 95% | 192 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 207 | 89,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 558 | 4 | 168 | 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 334 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 211 | 75,4% Me: 77% · σ: 11,2% · Mo: 82% | 121 | 2 | 173 | 78,3% Me: 80% · σ: 11,3% · Mo: 90% | 53 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 38 | 74,8% Me: 77% · σ: 20,2% · Mo: 89% | 61 | 1 | 33 | 69,1% Me: 69% · σ: 16,9% · Mo: 57% | 142 | 2 |
| język polski ustny (M) | 211 | 78,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 795 | 7 | 173 | 81,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 516 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 211 | 83,2% Me: 88% · σ: 15,7% · Mo: 98% | 166 | 1 | 173 | 81,8% Me: 86% · σ: 16,9% · Mo: 100% | 213 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 107 | 57,6% Me: 60% · σ: 23,3% · Mo: 52% | 180 | 2 | 76 | 58,5% Me: 64% · σ: 22,1% · Mo: 66% | 162 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KOSZALINIE wypada lepiej w 4, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE w 8, przy 1 remisach.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KOSZALINIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 66,3% | 53,4% | 12,9 pkt proc. |
| biologia | 56,8% | 68,7% | 11,9 pkt proc. |
| chemia | 53,7% | 60,7% | 7,0 pkt proc. |
| język polski | 74,8% | 69,1% | 5,7 pkt proc. |
| język polski | 78,3% | 81,6% | 3,3 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 18 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.